back

Президент запросив мальтійський бізнес інвестувати в Україну

19-10-2017 | 08:08

Президент Петро Порошенко переконаний, що візит Президента Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро Прека відкриває нову сторінку у двосторонніх відносинах, засновану на активному діалозі та взаємовигідних проектах.

Під час виступу на українсько-мальтійському бізнес-форумі Глава держави висловив сподівання на активізацію розвитку торговельних та інвестиційних можливостей і зазначив, що в Україні готові вивчити кожну можливість нашої співпраці.

Петро Порошенко також наголосив, що має хороші підстави для твердої віри в дуже перспективне майбутнє українсько-мальтійського торгово-інвестиційного партнерства. За його словами, за підсумками першої половини 2017 року оборот торгівлі товарами та послугами між Мальтою та Україною збільшився на 64%. «Це результат ефективних контактів між Президентами, Урядами, ефективної роботи Прем’єр-міністрів та міністерств», - додав він.

Глава держави наголосив: «Українські експортери вважають Мальту можливими торговими та юридичними воротами до ЄС, з використанням вашого унікального досвіду, ефективних послуг та нашої дружби, а також унікальними воротами, завдяки яким вони також можуть отримати доступ до ринків Близького Сходу та Африки».

«Саме тому я наполегливо рекомендую українському бізнесу скористатись цими унікальними можливостями, скористатись довірою між Президентами, Урядами та Парламентами для розширення нашого співробітництва», - додав Петро Порошенко.

За словами Глави держави, для збільшення кількості українських експортерів, які бажають скористатися можливостями Мальти, пропонується організувати спеціалізовану рекламну торгівельну діяльність, таку як «Тижні України» на Мальті.

Петро Порошенко підкреслив, що Україна демонструє вражаючий прогрес у реалізації реформ. За цей період вдалося перетворити неефективні антикорупційні інститути на сучасну демократичну антикорупційну систему та запровадити зовсім нові. «Сьогодні ми просуваємо нову культуру взаємин між владою та суспільством, засновану на принципі «нульової толерантності» до корупції», - зазначив він.

Крім того, вперше за час існування Української держави, за ініціативою Президента, було запроваджено автоматичну систему відшкодування податку на додану вартість (ПДВ). Цю систему запроваджено з 1 квітня 2017 року і вона дозволяє кожному підприємству відслідковувати стан його компенсації в режимі онлайн. «Перші результати: відшкодування ПДВ зросло на 60%; процедура відшкодування ПДВ на 54% швидше; державний борг за відшкодуванням ПДВ скоротився в 8 разів», - розповів Президент та додав, що питання повернення ПДВ зникло з його порядку денного під час зустрічей з бізнесом.

Глава держави також перелічив низку реформ, що реалізуються нині в Україні: енергетична реформа, яка є однією з найбільш успішних; продовження модернізації інфраструктури; проведення реформи децентралізації.

«Ми готові відновити приватизацію. Проект Закону України «Про приватизацію державного майна» узгоджений з позицією МВФ, подано до парламенту. Це робить процедури більш прозорими та швидшими, а також більш безпечними для інвесторів», - повідомив він.

Петро Порошенко наголосив, що Україна готова представити Мальті конкретні пропозиції щодо питання приватизації. Зокрема, в сфері енергетики, в інфраструктурних проектах, портах, хімічній промисловості тощо. Він також додав, що для мальтійських інвестицій може бути цікавим малий та середній бізнес в Україні.

Президент назвав добрим символом підвищення довіри інвесторів до української економіки і залучення 3 мільярдів доларів шляхом розміщення євробондів на 15-річний період. За його словами близько 400 іноземних інвесторів брали участь в угоді, яка була першою емісією України з 2014 року.

«Це визнання ефективної роботи української влади на шляху реформ та важливе повідомлення про довіру до України, яка рухається у правильному напрямку», - переконаний Глава держави.

За його словами, бізнес-структури також визнають зусилля України. Зокрема, нещодавні опитування показують, що впродовж наступних 12 місяців Україна підніме перелік поточних та потенційних інвестицій, а на запитання потенційним інвесторам – до якої країни вони, в першу чергу, підуть у 2018 році, абсолютна більшість відповіла, що цією країною може бути Україна.

Глава держави також нагадав, що у 2014 році Україна посідала 153 місце у рейтингу «Doing business» Світового банку, за три роки ми вийшли на 80-е. Він додав, що це найбільший прогрес, який був коли-небуть продемонстрований країною.

«Це гарна атмосфера для вас інвестувати в Україну», - підкреслив Петро Порошенко.

В свою чергу, Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека наголосила на важливості та ефективності проведених реформ в Україні.

«Україна демонструє надзвичайно успішні економічні реформи під керівництвом Президента Порошенка. Ми віримо в те, що в умовах сприятливого бізнесового клімату, зараз саме той час, коли ми маємо рішуче діяти і допомогти нашим людям і бізнесу налагодити взаємодію та співробітництво», - підкреслила Президент Мальти та зазначила, що це стосується не лише великого, а й малого та середнього бізнесу.

Прес-служба Президента України