back

Чернігівщина - серед лідерів децентралізації

18-10-2017 | 16:34

– Перша п’ятірка у рейтингу областей щодо формування ОТГ виглядає так: Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Волинська, Дніпропетровська області, – наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Крім того, він повідомив, що надходження до загального фонду всіх місцевих бюджетів України за 9 місяців цього року становлять майже 135 мільярдів гривень. Якщо порівнювати з минулим роком, то приріст склав понад 31 мільярд гривень, або + 29,8%. Власні доходи місцевих бюджетів 366 об’єднаних територіальних громад зросли в 1,8 рази, або на 2,8 мільярди гривень, та склали 6,3 мільярди гривень.

 

За словами Віце-прем’єра, децентралізація у сфері освіти також має помітні зміни.

– У порівнянні з минулим місяцем в Україні на 26 опорних шкіл стало більше. Тепер їх налічується 441, з яких 135 створено в об’єднаних територіальних громадах, – зазначив урядовець.

Набирає темпів і такий інструмент розвитку як співробітництво територіальних громад. За попередній місяць ще близько 30 громад уклали 9 договорів про співробітництво. Загалом в Україні укладено 104 договори про співробітництво, сторонами яких є 487 громад. Сфери, в яких вони об’єднали зусилля, – ЖКГ, благоустрій, пожежна безпека, освіта, охорона здоров’я, соціальне забезпечення.

– Громади впевнено вирішують питання організації надання на своїй території адміністративних послуг. Моніторинг зафіксував створення 46 Центрів надання адміністративних послуг саме в ОТГ. Усього в Україні на різних рівнях функціонує 715 ЦНАПів, – розповів Зубко.

 

Довідково: Моніторинг здійснюється для забезпечення публічності процесу реформування, його результатів, а також для того, аби кожен регіон і кожне відомство, відповідальні за ті чи інші сфери реформи, могли оцінити результати виконання ними завдань. Детальніше ознайомитися з даними Моніторингу можна за посиланням.

 

За інформацією Прес-служби Віце-прем’єр-міністра України