back

У Чернігові розпочала роботу Всеукраїнська конференція «Електронна демократія в Україні: регіональний вимір»

23-05-2012 | 16:03

23 травня в Чернігові розпочала роботу Всеукраїнська конференція «Електронна демократія в Україні: регіональний вимір». Конференція проводиться за фінансової підтримки Фонду демократії ООН та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні», що є ініціативою Фонду Східна Європа.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко. Аналізуючи регіональний аспект сприяння розвитку громадянського суспільства у Чернігівській області за два останні роки, він розповів про успішну практичну діяльність Громадської ради при обласній державній адміністрації.

«Цей створений у січні 2011 року консультативно-дорадчий орган значно покращив комунікацію влади та інститутів громадянського суспільства. Вперше за останні роки громадсько-консультативний орган такого плану створився не «для галочки», а виконує свої прямі завдання, що означені Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», - підкреслив він.

Протягом 2011—2012 років активна позиція Громадської ради проявилась по відношенню до нагальних проблем життєдіяльності області. Зокрема, цікавий досвід було напрацьовано у питаннях розвитку підприємницької діяльності, реформування галузей охорони здоров’я та житлово-комунального господарства, земельної реформи та багатьох інших питаннях.

Повертаючись до теми електронного урядування, Віктор Тканко зазначив, що протягом останніх півроку суттєво покращилась робота по організації консультацій з громадськістю. Через офіційний сайт облдержадміністрації, систему дорадчо-консультативних органів налагоджено обмін інформацією між владою та громадськістю. На сайті створені рубрики «Громадська рада» і «Громадське обговорення», метою яких є встановлення системи зворотного зв’язку при обговоренні проектів нормативних документів і для врахування думки громадськості під час прийняття важливих рішень. Чітко працює система доступу до публічної інформації.

Також прийнято обласну цільову програму сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2012—2015 роки «Чернігівська громада». У даний час на виконання програми вивчається питання створення Ресурсного центру, доопрацьовується проект розпорядження голови облдержадміністрації «Щодо проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями, на виконання (реалізацію) яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету».

На завершення заступник голови облдержадміністрації наголосив, що такі заходи, як сьогоднішній, допомагають не просто покращити взаємодію влади та інститутів громадянського суспільства, але й вивести їх на якісно новий — експертно-консультативний рівень.

Цього ж дня відбулося пленарне засідання, на якому його учасники обговорили такі питання: «Електронна демократія та ефективного врядування: національний та міжнародний досвід» та «Електронна демократія та ефективне врядування: як це працює на регіональному рівні».

На другий день роботи всеукраїнської конференції планується проведення секційних засідань на тему: «Участь громадян у виробленні місцевої політики: моделюємо майбутнє».

Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації