Презентація відбулася сьогодні, 13 жовтня, у приміщенні Державного архіву Чернігівської області.
Виставка об’єднала велику кількість документів, які зберігаються в архівній колекції закладу, присвяченій Героям АТО та волонтерам.
Серед експонатів – фоторяд із понад 40 світлин та близько 20 документів, наданих родинами загиблих учасників антитерористичної операції.
Крім того, тут представлені вірші місцевих авторів. Зокрема, твір Юрія Безпритульного «Колисає мати сина», присвячений матерям героїв – захисників України, вірш Раїси Шанської «Вибач синку…», присвячений загиблому в АТО сину Андрію Шанському, та Тетяни Пакалюк із серії творів «Кіборги з людським обличчям».
Окремі документи відтворюють значущі події, що відбуваються в Україні, доносять до глядача прояви громадянської і національної відваги, самовідданості, сили духу та стійкості тих, хто відстоює права і свободи людини та європейське майбутнє України.
Дослідників історії України зацікавлять матеріали, що експонуються з нагоди Дня козацтва (10 документів): положення про формування козачих полків легкої кавалерії, листування чернігівського віце-губернатора з повітовими комітетами з формування козачих полків щодо збирання коштів на потреби козачих полків, листи предводителя губернського дворянства щодо складання формулярних списків чиновників, призваних на службу в Малоросійські козацькі полки, правила прийому до козацького війська за медичними показниками тощо.
Першими відвідувачами виставки стали студенти Чернігівського кооперативного технікуму та академії Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
- Першим рішенням сьогоднішньої п’ятнадцятої сесії облради депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за I півріччя поточного року.
- «Програма медичних гарантій реагує на виклики війни. Про це свідчать пакети послуг, додані Національною службою здоров’я України наприкінці минулого року», – зауважила голова НСЗУ Наталія Гусак під час сьогоднішньої зустрічі із головами ТГ області – власниками закладів охорони здоров’я області.
- У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.
- Вже понад півтора року повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії Міністерства охорони здоров’я з партнерами близько 4 тисяч українців евакуйовано до клінік Євросоюзу.
- У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки».
- Минулими вихідними у Львові відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат 2006 року народження та молодше (U18). В особистих заліках спортсмени Чернігівської області зайняли шість призових місць.
- Минулого тижня у Києві відбувся дводенний Регіональний економічний форум, в межах якого проведено Стратегічну сесію з напрацювання пропозицій для економічного відновлення країни за участю представників центральних та місцевих органів влади.
- Чи зміняться субсидії з 1 жовтня 2023 року? Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) українці отримуватимуть більшого розміру.
- Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності.
- Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі.
- Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету. Попередній спалах в Україні був у 2017–2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей.
- Виклики та проблеми, з якими стикаються підприємці на звільнених від російських військ територіях, обговорили сьогодні учасники міжрегіонального круглого столу «Відновлення ділової активності в умовах війни: національний та регіональний аспекти» в Івано-Франківську.
- П’ять тисяч школярів та вихованців дитячих садків із Чернігівської, Полтавської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей незабаром матимуть комфортні укриття на випадок повітряної тривоги.
- Цього року за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тис. грн, отримали 109 мешканців області.
- В обласному центрі триває відновлення Чернігівської міської лікарні № 3, яка була пошкоджена росіянами ще у перші місяці повномасштабної війни.









































