back

Дитинець може увійти до спадщини ЮНЕСКО

10-10-2017 | 16:10

Влада та громадськість Чернігівщини об’єднали зусилля, аби підготувати конкурентне номінаційне досьє можливого об’єкту ЮНЕСКО.

Сьогодні відбулося перше організаційне засідання профільної робочої групи. У зібранні також взяли участь заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова, перший заступник голови облради Валентин Мельничук, заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако та Сергій Журман, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери.

Ініціатор створення робочої групи  — Громадська рада при облдержадміністрації.

Варто зауважити, що так званий історичний центр Чернігова включено до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Для продовження процесу Чернігівщина має підготувати необхідний пакет документів до лютого 2018 року. Якщо ж робоча група вирішить змінити номінацію, часу для підготовки буде ще менше.

— У цій справі важливо все: від назви до юридичного та історичного обґрунтування кожного об’єкту, — зауважила Наталія Романова, яка нещодавно слухала рекомендації з цього питання у профільному Міністерстві.

Для розробки досьє необхідно залучити як місцевих фахівців, так і спеціалістів ЮНЕСКО. Наразі члени робочої групи обдумують, який з варіантів проектів збільшить його шанси отримати бажаний статус: комплексний підхід (увесь Дитинець) чи все ж окремі об’єкти історичної частини міста.

Фінанси для досліджень, скоріш за все, вишукуватимуть в області та місті, адже такі витрати не передбачені ЮНЕСКО.

Як зазначали на нараді, Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури зараз переживає не найкращі часи. Однак, Україна — сумлінний член спільноти, вчасно сплачує необхідні внески та готова надавати всебічну підтримку.

Історичні пам’ятки Чернігівщини давно вже привернули увагу міжнародної організації. Саме тому вони доволі впевнено кілька років лідирують у попередніх списках.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації