06-10-2017 | 13:00
Зокрема, оздоровленням охоплено 20336 дітей, відпочинком — 35038. Про це повідомила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш вчора, 5 жовтня, на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації, яку провів голова ОДА Валерій Куліч.
Відповідні послуги отримали 1325 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 41 дитина з Сєвєродонецька Луганської області.
Оздоровча кампанія обійшлася у майже 53 мільйони гривень, що на 4,1 мільйона більше, ніж у 2016 році. Джерела — обласний та місцевий бюджети, залучені кошти.
Для дітей пільгової категорії закупили 599 путівок (майже на три мільйони гривень) до закладів Одеської області.
Облдержадміністрація тісно співпрацює з громадськими організаціями, фондами, які займаються виїздом дітей за кордон. В інших країнах цьогоріч оздоровилися майже 400 дітей з Чернігівщини.
Також планують продовжити практику організації відпочинку за кордоном для дітей учасників АТО.
Читати також: Діти Чернігівщини відпочивають у Польщі
Влітку 2017-го працювали 487 профільних закладів (21 заклад оздоровлення, 463 табори з денним перебуванням, 3 наметових містечка). Проте, можливості місцевих оздоровчих закладів наразі використовуються недостатньо: їх завантаженість цьогоріч склала лише 54%. Основні причини — проблеми із фінансуванням, застаріла матеріально-технічна база, зростання вартості путівок тощо. Тому деякі позаміські дитячі заклади працювали в одну зміну.
У 2017 році атестовано два позаміських заклади оздоровлення: «Веселка» Удайцівської спеціальної ЗОШ-інтернату Прилуцького району та «Зміна» Чернігівського району.
Посилена увага приділялася дотриманню санітарно-гігієнічних норм, протипожежної безпеки, безпеки на водних об’єктах, впровадженню програм національно-патріотичного виховання.
Особливої уваги потребує кадрове забезпечення. Адже, як наголосив Валерій Куліч, від професіоналізму персоналу залежить, у першу чергу, безпека дітей, їх повноцінне та ефективне оздоровлення. Тому головам райдержадміністрацій, районних та міських рад необхідно скоординувати роботу на місцях так, щоб наступний рік був якіснішим в плані оздоровлення та відпочинку.
До слова, на Чернігівщині щорічно проводиться огляд-конкурс на кращий дитячий заклад оздоровлення та відпочинку області. Цьогоріч подано 10 заявок. Результатів змагання ще не оголошено.
Серед питань порядку денного Колегії — розгляд експертних пропозицій Антикорупційної громадської спілки «СОВІСТЬ» щодо дотримання структурними підрозділами ОДА Порядку розроблення регіональних цільових програм, моніторингу та звітності про їх виконання.
АГС «СОВІСТЬ» проаналізувала 14 регіональних цільових програм.
Після розгляду та обговорення результатів зазначеної громадської експертизи керівникам структурних підрозділів ОДА, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших управлінь та установ рекомендовано неухильно дотримуватися вищевказаного Порядку.
Більш детальний комплекс заходів, з визначенням конкретних виконавців і термінів, буде викладено в рішенні Колегії облдержадміністрації.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації