back

Президент ознайомився з роботою Чернігівської обласної лікарні

04-10-2017 | 16:25

У ході робочого візиту до Чернігова Президент України Петро Порошенко відвідав Чернігівську обласну лікарню, де оглянув новітнє обладнання.

Під час спілкування з персоналом лікарні Петро Порошенко наголосив, що зараз значна увага приділяється оснащенню лікарень сучасним обладнанням, щоб люди мали змогу отримувати якісну та кваліфіковану медичну допомогу за місцем проживання. Він підкреслив також, що керівництво держави особливу увагу приділяє розвиткові сільської медицини.

Жителі сіл мають бути забезпечені доступною та якісною первинною медичною допомогою, обслуговуватися в закладах охорони здоров’я та їх відділеннях, укомплектованих необхідним обладнанням і набором ліків для надання первинної медичної допомоги, — зазначив Президент.

Глава держави повідомив, що ініціював розробку і вже вніс як невідкладний проект Закону про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. За його словами, вперше за всю історію незалежності нашої країни близько 5 мільярдів гривень буде спрямовано на підвищення доступності медичної допомоги в сільській місцевості.

Петро Порошенко акцентував також на важливості розвитку телемедицини, яка допоможе значною мірою підвищити ефективність надання медичних послуг, забезпечить так звану «золоту годину» для того, щоб встановити точний діагноз та доправити пацієнта до медичного закладу.

Президент вручив головному лікарю Андрію Жиденку сертифікат на апарат дефібриляції для обласної лікарні.

Як розповів у ході спілкування Андрій Жиденко, пацієнти обласної лікарні потребували сучасного ангіографічного комплексу давно. Хворі з кардіальною та нейрохірургічною патологією змушені були користуватися дорогими послугами приватних столичних клінік. Тепер же завдяки відкриттю рентгенохірургічного блоку судинної хірургії, оснащеного універсальною ангіографічною системою виробництва Philips, у чернігівських лікарів з’явилася можливість проводити дослідження судин та виконувати оперативні втручання на судинах головного мозку, серця, магістральних судинах, органах грудної та черевної порожнини.

Президент України також наголосив, що позитивні зрушення у медичній сфері Чернігівщини відбулися завдяки злагодженим діям всіх гілок влади. Адже придбано найновіше медичне устаткування на умовах співфінансування: 11,5 мільйона гривень — з державного бюджету та 11,3 мільйона гривень — з обласного.

У поїздці Черніговом Главу держави супроводжували голова облдержадміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Ігор Вдовенко, міський голова Владислав Атрошенко, народні депутати Сергій Березенко, Анатолій Євлахов, Олександр Черненко.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.