back

Уряд забезпечить виплати підвищених пенсій вже в жовтні

04-10-2017 | 12:16

Майже 9 мільйонів пенсіонерів отримають підвищені пенсії. Надалі вони будуть перераховуватися автоматично в залежності від інфляції та росту заробітної плати.

Верховна Рада України 3 жовтня підтримала урядову пенсійну реформу і ухвалила в цілому законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 6614. Після підписання документу Президентом Уряд зможе розпочати виплати підвищених пенсій, які пенсіонери отримають вже в жовтні.

Урядова реформа передбачає п’ять головних кроків. Вона усуває дискримінацію за роком виходу на пенсію. З 1 жовтня пенсії будуть перераховані відповідно до зростання середньої заробітної плати. Такого перерахунку не здійснювали п’ять років. Тому розмір виплат за однакової кількості страхового стажу та заробітку у пенсіонерів, які вийшли на пенсію в різні роки, може відрізнятися в 2,5 раза. Також з 1 жовтня, а не з грудня, як передбачає закон про бюджет на 2017 рік, буде збільшено мінімальну пенсію — до 1452 гривень. Як результат — зростання виплат цьогоріч торкнеться майже 9 мільйонів пенсіонерів з-поміж 12 мільйонів.

Надалі пенсії будуть перераховуватися автоматично в залежності від зростання зарплат та інфляції.

Реформа встановлює однакові для всіх умови призначення пенсій. Вони призначатимуться в залежності від стажу і розміру заробітної плати.

З 1 жовтня буде скасовано 15% зниження пенсій тим, хто продовжує працювати.

Завдяки реформі буде ліквідовано дефіцит Пенсійного фонду України. У цьому році він становить 141,3 мільярда гривень (майже половина від потреби). При цьому майже 80% пенсіонерів живуть за межею бідності. Уряд ставить  завдання: до 2024 року зробити Пенсійний фонд бездефіцитним. Це означає, що у Фонду з’являться можливості інвестувати в підвищення пенсій. А відтак, і в якість життя українських пенсіонерів.

При доопрацюванні урядового законопроекту в документ внесені правки, які посилюють соціальний захист людей праці. Зокрема, закон дозволяє з 1 січня 2028 року призначати пенсії незалежно від віку особам, які мають 40 і більше календарних років страхового стажу. Тобто ті, хто має великий страховий стаж, зможуть виходити на пенсію раніше 60 років. Підприємці зможуть розраховувати на призначення пенсії в 60 років завдяки зарахуванню до страхового стажу підприємницької діяльності, яка здійснювалася у період по 31 грудня 2017 року.

Вже наступного року буде проведено аудит Пенсійного фонду України, а також забезпечено створення реєстру отримувачів соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Це дозволить впорядкувати пенсійні виплати.

Вже з 1 січня 2019 року буде запроваджено другу складову системи пенсійного забезпечення — накопичувальну систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, що забезпечить більш високі пенсійні виплати у майбутньому.

 

За повідомленням Департаменту інформації та комунікацій
 з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України