back

Оперативний штаб з питань захисту прав землевласників: ознак рейдерського захоплення земель на Чернігівщині не виявлено

21-09-2017 | 09:29

Заходи запобігання рейдерському захопленню земель в області обговорили члени оперативного штабу з питань захисту прав землевласників учора, 20 вересня. Засідання провела в.о. першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Юлія Свириденко.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Арсен Дідур, керівники Головного територіального управління юстиції в області, Департаменту агропромислового розвитку ОДА, Головного управління Держгеокадастру в області, Національної поліції, профільних аграрних асоціацій.

Учасники наради проаналізували результати реагування відповідних служб і правоохоронних органів на звернення, що вже надходили та були розглянуті на попередніх засіданнях штабу. На даний час фактів рейдерського захвату земель за вказаними скаргами не виявлено.

Серед запропонованих антирейдерських заходів: впорядкування орендних відносин між орендодавцями невитребуваних паїв та орендарями таких земель – місцевими РДА й агровиробниками.

Для недопущення випадків подвійної реєстрації земельних ділянок вирішено посилити взаємодію між суб’єктами державної реєстрації прав та представниками служб Держгеокадастру на місцях.

Крім того, в. о. першого заступника голови ОДА акцентувала увагу на невідкладному реагуванні правоохоронними органами на всі факти та повідомлення щодо порушень прав землевласників, землекористувачів і агровиробників Чернігівщини.

– Захист прав землевласників – спільне завдання для всіх відповідних органів влади, і діяти маємо у безпосередній співпраці з правоохоронцями, – наголосила Юлія Свириденко.

Як повідомлялося раніше, для оперативного реагування в разі спроб рейдерських захоплень земель та зібраного врожаю в органах виконавчої влади області діють телефони «гарячих ліній» для відповідних звернень громадян:

— Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА, контактні телефони: (0462) 77-44-88 (приймальня Департаменту, понеділок-п’ятниця з 8:00 до 17:00), (0462) 67-64-50 (черговий, цілодобово);

— Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, контактні телефони:  (0462) 651-528, (0462) 651-523 (понеділок-п’ятниця з 8:30 до 17:30), 097 9645708.

Як повідомили керівники зазначених підрозділів, на сьогодні скарги щодо порушення прав землевласників на «гарячі лінії» не надходили.

Читати також: Вкотре акцент на захисті прав землевласників

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації