back

Світ має поважати суверенне право вільного вибору націй – Президент на Генасамблеї ООН

21-09-2017 | 08:02

Президент Петро Порошенко заявляє про рішучу підтримку позиції поваги та гарантії суверенітету в світі. Під час виступу на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН Глава держави зазначив: «Дозвольте чітко заявити, що ми, в Україні, не можемо не погодитися із закликом поважати та гарантувати суверенітет у глобальному вимірі». Президент також підтримав позицію з цього питання, проголошену напередодні Президентом США Дональдом Трампом.

Глава Української держави нагадав, що коли засновувалася ООН, вона «задумувалася для того, щоб підтримувати мир та безпеку у світі на основі принципів поваги до суверенітету та цілісності кордонів».

«Нації-засновниці, серед яких була і Україна, прагнули убезпечити світ, де поважають суверенне право вільного вибору. Це той принцип, на сторожі якого мали бути п’ять постійних членів Ради Безпеки в ім’я сталого миру та безпеки. Це саме той принцип, який так безцеремонно порушила проти моєї держави одна країна з цієї п’ятірки. Це саме той принцип, який ми маємо повернути всіма засобами та інструментами, що є в наших руках», - сказав Президент.

Він підкреслив, що в цих умовах, «Україна – це саме те місце для інвестування у цю благородну справу в ім’я сталого миру та безпеки».

«Це те, за що мільйони українців боряться з початку російської агресії в 2014 році в Криму і на Донбасі», - зазначив Петро Порошенко.

Президент також нагадав усім про втрати, які понесла наша країна. «Трирічна війна з Росією – це 10 тисяч вбитих, 7% окупованої української території, 20% української економіки – захопленої, знищеної чи просто вкраденої», - сказав він.

Президент також наголосив, що Україна повністю віддана імплементації Порядку денного сталого розвитку до 2030 року та Цілей сталого розвитку. 

При цьому він зазначив, що незважаючи на серйозні витрати на оборону, які сягають більше 5% ВВП, Україна продовжує здійснювати фундаментальну трансформацію – боротися з корупцією, просувати судову та правоохоронну реформи, впроваджувати децентралізацію, покращувати бізнес-можливості.

«Півтора роки тому економічна ситуація в Україні була настільки складною, що ми могли лише мріяти про макроекономічну стабілізацію. Тепер у нас є всі підстави заявити про економічне відновлення», - сказав Петро Порошенко.

Президент назвав серед ключових пріоритетів Порядку денного ООН у галузі сталого розвитку до 2030 року в Україні – забезпечення сталого енергопостачання, забезпечення продовольчої безпеки, сприяння розвитку інновацій та стабільної інфраструктури, а також просування ефективної системи охорони здоров'я, доступної освіти та гідної праці.

«Я впевнений, що жодна країна не в змозі самотужки досягти сталого розвитку без стійкого миру та безпеки.  Тому, зміцнення миру та сприяння посиленню безпеки має стати рушійною та об’єднуючою силою наших спільних зусиль з досягнення Цілей сталого розвитку», - підкреслив Петро Порошенко.

 Прес-служба Президента України