back

Ми здатні стримувати російську армію – Президент під час засідання РНБОУ

14-09-2017 | 08:07

«Ми здатні стримувати російського агресора, який має найсильнішу армію на континенті, яка за чисельністю в п’ять разів більша за нашу, а військовий бюджет якої у окремі роки перевищував наш у 16 разів», - сказав Президент Петро Порошенко під час засідання Ради національної безпеки і оборони. Він зазначив, що попри агресію проти нашої країни, наш військовий бюджет 2017 року збільшився у рази у порівнянні з 2013-м.

«Якщо ви порівняєте видатки Державного бюджету на оборону 2017 року і 2013 року в гривнях – вони істотно зросли. Але якщо візьмете доларовий еквівалент – вони будуть майже ті самі. Але подивіться зараз скільки нами зроблено за ці гроші за ці три роки, що свідчить про ефективність використання кожної бюджетної копійки», - сказав Президент. Він підкреслив важливість і ефективність антикорупційних дій та впровадження прозорих та ефективних механізмів фінансування у секторі безпеки і оброни, що дозволило раціонально використовувати наявний фінансовий ресурс, жорстко контролювати видатки з чітким визначенням довгострокових потреб армії та інших силових структур.

Президент підкреслив, що Стратегією нацбезпеки передбачено щорічне бюджетне фінансування оборонно-безпекового сектору в обсязі не менше п'яти відсотків від валового внутрішнього продукту.

Відповідно до пропозицій Кабінету Міністрів України у 2018 році планується спрямувати на потреби національної безпеки і оборони 163 мільярди гривень. Це на 20 мільярдів більше, ніж у поточному році.

РНБОУ також розглянула низку проблемних питань, що потребуватимуть вирішення у поточному та наступному році щодо належного фінансування та налагодження виробництва боєприпасів, високоточного, бронетанкового та авіаційного озброєння, а також імпортозаміщення запасних частин та комплектуючих, що постачалися з Російської Федерації.

Окремо було розглянуто питання посилення системи протиповітряної оборони та авіації Повітряних Сил та витрат на проведення інтенсивної бойової підготовки частин та підрозділів Збройних Сил та інших військових формувань.

Президент особливо підкреслив важливість посилення мотивації тих, хто знаходиться на першій та другій лінії зіткнення – йдеться про підвищення грошових виплат залежно від ступеня ризику та складності завдань.

Глава держави відзначив, що на сьогоднішній день на першій лінії український військовослужбовець отримує додаткову доплату 10 тис. грн. «У нас на першій лінії немає нікого, хто б отримував менше 17 тис. грн.», - зауважив він.

«Впевнений в тому, що зараз, коли ми розпочинаємо програму збройно-технічного осучаснення армії, коли ми маємо його виводити на рівень 21-го сторіччя, ми маємо забезпечити цільове фінансування Державної цільової програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу та знайти ресурси», - підкреслив Глава держави.

Глава держави також назвав одним з пріоритетів – посилення контррозвідувального режиму і виконання Національної розвідувальної програми.

Під час засідання Президент представив членам РНБО новопризначеного Голову Служби зовнішньої розвідки України Єгора Божка.

Прес-служба Президента України