back

Триває підготовка об’єктів життєзабезпечення Чернігівщини до осінньо-зимового періоду

06-09-2017 | 16:46

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час засідання Уряду наголосив на забезпеченні регіонами до 15 вересня стовідсоткової готовності до опалювального сезону 2017-2018 років.

Стан готовності області до зими розглянули на кущовій нараді обласного оперативного штабу з питань підготовки і роботи господарського комплексу та соціальної інфраструктури в осінньо-зимовий період 2017/18 року вчора, 5 вересня, в Ічні.

У заході взяли участь очільники обласних підрозділів та служб, голови, заступники голів райдержадміністрацій, представники міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад та керівники підприємств житлово-комунального господарства Бахмацького, Варвинського, Ічнянського, Прилуцького, Срібнянського, Талалаївського районів та міста Прилуки.

Серед розглянутих питань – готовність підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період, а також стан розрахунків за спожиті енергоносії.

Як повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ОДА Володимир Кривенко, на сьогодні 83 % об’єктів життєзабезпечення області готові до наступного опалювального сезону.

У сфері теплового господарства з 949 котелень вже підготовлено 788, а також 469 кілометрів тепломереж з понад 559 запланованих.

Рівень готовності водопровідно-каналізаційного господарства – 82 % від намічених обсягів. Зокрема, підготовлено 22 водопровідні та 77 каналізаційних насосних станцій, 59 очисних споруд, 543 артезіанські свердловини. Проведено заміну майже 8 кілометрів водопровідних та більше кілометра каналізаційних мереж.

Комплексно підготовлено до осінньо-зимового періоду 4601 житловий будинок (84 %).

Загальноосвітні навчальні заклади Чернігівщини готові повністю, об’єкти соціальної сфери на 99 %, заклади охорони здоров’я на 83 %.

Заходи з підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду виконані на 80 %, що відповідає запланованому графіку робіт. На сьогодні є необхідний запас матеріалів та обладнання для оперативної ліквідації аварійних ситуацій.

Для обслуговування доріг у зимовий період комунальними підприємствами створені запаси посипкового матеріалу і реагентів – більше 37 тисяч тонн (82 %) та підготовлено 179 одиниць спеціалізованої прибиральної техніки (85 %).

Підсумовуючи результати наради, директор Департаменту ЖКГ та ПЕК ОДА наголосив на особистому контролі з боку керівників районів і територіальних громад підготовки до опалювального сезону, забезпечення стовідсоткових поточних розрахунків та погашення існуючої заборгованості за спожиті енергоносії до 1 жовтня.

У ході робочої поїздки Володимир Кривенко перевірив готовність об’єктів теплового і водопровідно-каналізаційного господарства у Прилуках та Ічні.

 

За інформацією Департаменту житлово-комунального
господарства та паливно-енергетичного комплексу
Чернігівської облдержадміністрації