back

Чернігівська область — серед лідерів з перерахунку субсидій

30-08-2017 | 16:58

Про це повідомив сьогодні, 30 серпня, під час прес-брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін.

Субсидії на неопалювальний період в автоматичному режимі перераховані 235 тисячам користувачам. Усього ж наразі в області цією адресною допомогою користуються 247,4 тисячі сімей, з яких 95,9 тисячі мають право на монетизацію залишків невикористаних коштів субсидії на опалення. У грошовому еквіваленті — це 61,78 мільйона гривень.

— Аби отримати готівкову частину невикористаної субсидії, необхідно подати заяву до управління соціального захисту населення до 1 вересня, — наголосив Олег Русін і додав, що на сьогодні з відповідними заявами звернулися по електропостачанню більше тисячі осіб, по газопостачанню — понад 76 тисяч.

Пряма мова:

 

Варто зазначити, що з 19 серпня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. Які ж зміни відбулися?

— Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводитиметься на підставі доходів за перше півріччя поточного року, а не за попередній рік, як це було раніше, — коментує очільник профільного департаменту.

Змінюється і саме визначення опалювального періоду: для користувачів централізованого теплопостачання він починається за наявності відповідного рішення міськради, для користувачів індивідуального опалення — з 16 жовтня по 15 квітня.

Якщо отримувач субсидії має прострочену заборгованість з оплати послуг понад два місяці й ця сума перевищує 340 гривень, субсидія не нараховується. У такому випадку субсидіанту дають два місяці на погашення боргу. У разі його несплати для поновлення субсидії доведеться заново подати документи. До речі, про заборгованість повідомляють не надавачі послуг через платіжки, а працівники соціального захисту. Загалом на Чернігівщині, як і в цілому в Україні, приблизно 8% субсидіантам припинено надання державної допомоги.

Пряма мова:

 

Інші важливі зміни:

– субсидія не може призначатися одній особі за місцем реєстрації та місцем її фактичного проживання;

– отримувачі субсидії повинні протягом місяця інформувати управління про закінчення терміну реєстрації місця перебування;

– субсидія може призначатися за заявою опікуна у разі, коли у будинку зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки або недієздатні особи працездатного віку.

Покращено умови надання субсидій для пенсіонерів, які мають лише одне джерело доходу — пенсію: розрахунок субсидії відтепер проводитиметься на підставі доходів за попередній місяць.

Пряма мова:

 

Також серед змін — зменшення соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та для підігріву води.

Читати також: Кабмін вдосконалив програму житлових субсидій

Крім того, Олег Русін нагадав, що для своєчасного відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу субсидіантам необхідно подати декларацію. Ті ж, хто хочуть отримати державну допомогу не за місцем реєстрації, — договір оренди житла.

Пряма мова:

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації