back

Боротьба із заборгованістю з оплати праці: що зроблено

30-08-2017 | 10:21

Профільна комісія облдержадміністрації вкотре зібралася задля обговорення методів погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах Чернігівщини.

Вчора, 29 серпня, фахівці детально проаналізували ситуацію на суб’єктах господарювання Ріпкинського району.

Зокрема мова йшла про про КП «Ріпкинська житлово-експлуатаційна дільниця» та КП «Водоканал». Сума боргу на обох об’єктах трохи більша 10 тисяч гривень і виникла через різницю в тарифах та термін проведення перерахунку субсидій. Однак, цей процес вже завершено і найближчими днями підприємства отримають необхідні кошти.

Шляхом закриття нерентабельних рейсів, продажу автомобілів та скорочення вакансій, а також підвищення вартості проїзду, вишукують кошти для виплати минулорічної зарплати працівникам ПАТ «Ріпкинське АТП-17444». Вирішити проблему керівники товариства обіцяють у найближчі кілька місяців. Варто зазначити, що поточної заборгованості підприємство немає.

Комісія порадила «Ріпкинське АТП-17444» для уникнення виникнення подібних ситуацій налагодити контроль за забезпеченням квитками усіх пасажирів.

Читати також: Рівень заборгованості із заробітної плати в області коливається. Але не критично

Аби не допустити заборгованості працівникам бюджетної сфери, в області здійснюють міжбюджетні трансферти, а також пишуть звернення до урядовців щодо розгляду можливості виділення додаткової субвенції.

Найбільшу потребу в коштах наразі має сфера охорони здоров’я, зокрема в об’єднаних територіальних громадах.

—    Облдержадміністрація робитиме все можливе, аби допомогти громадам. Однак, ОТГ мають виважено підходити до питання кількості медичних установ та можливості їх утримання, — наголосила заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова.

Читати також:  Робоча поїздка Леоніда Сахневича: фінансування медицини Коропщини

Про стан погашення боргів із виплати заробітної плати на підприємствах, стосовно яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності або банкрутства, поінформував начальник профільного відділу Головного територіального управління юстиції в області Олександр Дікан: «На сьогодні на Чернігівщині 8 підприємств проходять процедуру банкрутства. У поточному році працівникам уже виплачено 2,5 мільйона гривень. Варто зазначити, що кількість об’єктів постійно коливається — одні відновлюють платоспроможність, інші проблемні господарства з’являються».

Довідково: За даними моніторингу, на 1 серпня цього року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам 30 підприємств, установ і організацій області (з урахуванням економічнонеактивних) становила 12 мільйонів гривень, що на 1,7 мільйона  менше, ніж на початок цього року. У липні суму боргу скорочено більш як на 76 тисяч гривень.

У територіальному розрізі не мають боргів із виплати заробітної плати підприємства 17-ти районів області: Бахмацького, Борзнянського, Варвинського, Городнянського, Ічнянського, Коропського, Корюківського, Куликівського, Ніжинського, Н.-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Сновського, Сосницького, Срібнянського, Талалаївського, Чернігівського та міста Прилук.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації