back

Популяцію диких кабанів регулюватимуть, аби убезпечити свійських

29-08-2017 | 09:59

Виконання заходів з профілактики та ліквідації інфекційних хвороб тварин на території області обговорили члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА вчора, 28 серпня. Засідання провів перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.

Динаміка поширення африканської чуми свиней в Україні, в тому числі і в нашій області, є загрозливою. Так, з початку цього року в країні зареєстровано 97 випадків захворювань тварин: 84 – серед домашніх свиней, 13 – у дикій фауні. На Чернігівщині цьогоріч зареєстровано 2 осередки АЧС – у ТОВ «Світанок» Бобровицького району та в с. Обмиш Борзнянського району.

Серед заходів боротьби з розповсюдженням хвороби – проведення депопуляції диких кабанів. Саме на активізації цієї діяльності наголошував перший заступник голови облдержадміністрації під час обговорення дій з попередження поширення африканської чуми свиней. Зокрема, мова йшла про необхідність більш дієвого реагування на проблему з боку представників лісового та мисливського господарства.

Дикі тварини в багатьох випадках є носіями інфекційних хвороб. А оскільки вони постійно мігрують – можуть поширювати АЧС з територій сусідніх країн і областей. Тому знищення диких кабанів є вимушеною мірою, щоб захистити поголів’я свиней у місцевих господарствах. Заходи депопуляції тварин проводитимуть під наглядом контролюючих органів.

Кожен керівник відповідної служби має забезпечити своєчасне та повне виконання визначених завдань, аби не допускати розповсюдження АЧС на території Чернігівщини та убезпечити від збитків господарства тваринницької галузі області, – підсумував Леонід Сахневич.

Читати також: Знайти збудник вірусу АЧС та не допустити поширення хвороби

 

 
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації