back

У Чернігові відзначили День Незалежності України

24-08-2017 | 23:00

У Чернігові урочистості з нагоди 26-ї річниці Незалежності України відбулися біля пам’ятного знаку «Борцям за волю і незалежність України». На майданчику неподалік Катерининської церкви зібралися представники громадськості, підприємств, установ і закладів та почесні гості: учасники АТО, члени родин загиблих героїв і героїв Небесної Сотні, представники обласної і міської влади.

Після Державного гімну і традиційних привітань зі святом молебень за Україну відслужив керуючий Чернігівською єпархією Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря). Після цього присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих за волю нашої країни.

Звертаючись до громадськості, голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч, зокрема, сказав: «На кожному історичному етапі Чернігівська земля та її славні сини і доньки відігравали доленосну роль у становленні України як суверенної незалежної держави. За цей час в Україні виросло молоде покоління, яке прагне вільного демократичного життя нарівні з іншими європейськими народами. Ці молоді люди першими пішли відстоювати своє право на вільний вибір майбутнього – спочатку на Майдані Гідності, а потім – зі зброєю в руках на сході нашої країни. Боротьба за реальну незалежність та неподільність України триває і донині: тисячі українських патріотів боронять її на Донеччині і Луганщині. Серед них – більше десятка тисяч найкращих представників Чернігівщини. На жаль, 159 наших героїв-земляків віддали своє життя за єдність і свободу України. Наша вдячність їм – безмежна. Їхні імена навічно вкарбовані в історію нашого народу.

Нам з вами випало жити у надзвичайно складний і відповідальний час: масштабні ґрунтовні зміни в Україні тривають, вони стосуються практично всіх сфер нашого життя. Одна з основних – децентралізація влади – має на меті створення економічно спроможних громад, які самостійно будуть формувати бюджети і визначати першочерговість потреб. Триває реформування судової системи, освіти, медицини».

Крім того, в ході урочистостей голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч вручив принагідні відзнаки жителям Чернігівщини, котрі були удостоєні нагород обласного і державного рівнів. Окремо учасники урочистого зібрання вшанували Павла Смирнова – героя-захисника України, котрий загинув 22 квітня цього року від поранень, отриманих у ході бойових дій на Донеччині. Указом Президента України Павло Смирнов нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, посметрно. Нагороду за сина отримав батько Героя.
Прес-служба облдержадміністрації