back

Обговорено актуальні проблеми сучасного містобудування області

15-05-2012 | 11:49

15 травня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко взяв участь у роботі круглого столу на тему «Актуальні проблеми сучасного містобудування Чернігівського регіону: інноваційні підходи та перспективи розвитку».

Відкриваючи засідання, голова облдержадміністрації зауважив, що питання, внесені на розгляд, відіграють вагому роль у вирішенні стратегічних напрямків соціально-економічного розвитку області, перетворенні її в конкурентоспроможний, інвестиційно привабливий регіон з високим рівнем життя населення та умовами для гармонійного розвитку особистості.

Він наголосив, що керівництво країни приділяє постійну увагу поступальному розвитку будівельної галузі. У цьому році з метою вдосконалення державної політики у сфері містобудування, забезпечення сприятливих умов розвитку галузі будівництва Президентом України В.Ф.Януковичем підписано закон щодо внесення змін до закону України« Про регулювання містобудівної діяльності».

«Важливе значення для подальшого регіонального розвитку має робота над реалізацією найближчим часом соціальних житлових ініціатив Глави держави. Вважаємо, що найбільшого ефекту при реалізації президентських житлових ініціатив можна досягнути за умови комплексного застосування вже діючих в області житлових програм», - підкреслив Володимир Хоменко.

Сфера містобудівної діяльності пов’язана з плануванням і організацією просторового середовища для функціонування промислового і виробничого комплексів, проживання і відпочинку, сфери соціально-культурних і побутових потреб людини.

Головними напрямками у цій діяльності є розвиток будівельного комплексу, розбудова інфраструктури, ефективне використання природно-ресурсного, історико-культурного потенціалу, розвиток туризму та інше.

Керівник області відзначив, що за останні роки в області реалізовано ряд масштабних проектів в різних галузях економіки, що дозволило ввести потужності по виробництву молочних консервів на ПАТ Ічнянський молочноконсервний комбінат; пластмасової тари на ТОВ Пластбокс Україна в Чернігові, а також низки об’єктів агропромислового комплексу в Бахмацькому, Ічнянському, Талалаївському, Семенівському районах.

В поточному році пріоритетним в діяльності обласної державної адміністрації буде впровадження інвестиційних проектів по енергозбереженню та енергоефективності.

Особлива увага приділяється розбудові об’єктів соціальної сфери. До початку нового навчального року планується введення в дію Седнівського навчально-виховного комплексу в Чернігівському районі, Носівської і Новобасанської загальноосвітніх шкіл.

Значна увага приділяється збереженню та відновленню пам’яток історичної спадщини. Відреставровано комплекс пам’яток Національного заповідника «Гетьманська столиця» в місті Батурин. На часі роботи по відродженню історичного середовища Любеча, Седнєва, Чернігівського дитинця, багатьох інших міст і містечок, що зберігають пам’ять про багатовікову історію нашої древньої Чернігово-Сіверської землі.

Володимир Хоменко наголосив на важливості та необхідності регулярного проведення подібних зустрічей та висловив переконання, що обговорення за „круглим столом” цих та інших містобудівних проблем сприятиме відчутним позитивним зрушенням в будівельній галузі нашого регіону.

Учасники засідання також переглянули відеофільм «Фрагменти забудови і благоустрою населених пунктів Чернігівської області» та ознайомилися з виставкою «Забудова і благоустрій населених пунктів Чернігівщини».

Прес-служба облдержадміністрації