back

Пенсії на Чернігівщині отримують своєчасно та в повному розмірі

08-08-2017 | 12:31

Про це зазначили минулого тижня учасники розширеного засідання колегії в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в області, що проводилося в селекторному режимі. Учасники заходу — керівники об’єднаних управлінь та структурних підрозділів — підбили підсумки роботи за І півріччя 2017 року.

Читати також: Головне управління Пенсійного фонду України в області ввійшло у десятку найефективніших

За словами першого заступника начальника управління Ольги Рем, з початку року до бюджету області з усіх законодавчо визначених джерел доходів, з урахуванням залишку коштів на початок року, надійшло майже 3,5 мільярда гривень.

На Чернігівщині пенсії отримують понад 346 тисяч осіб. Середній розмір пенсії на початок липня цього року становив майже 1777 гривень. Це на 35,4% перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

У І півріччі 2017-го в області призначено 5,2 тисячі пенсій, проведено 8,7 тисячі поточних перерахунків за зверненнями громадян, встановлено 158 пенсій за особливі заслуги перед Україною. Крім того, з 1 травня цього року перераховано майже 303 тисячі пенсій (або 87 % пенсійний виплат в області).

На контролі перебуває питання пенсійного забезпечення сімей загиблих у зоні антитерористичної операції та учасників АТО. На 219 утриманців призначені пенсії у разі втрати годувальника, 150 учасникам АТО — пенсії по інвалідності.

У 19 об'єднаних територіальних громадах області створено 9 віддалених робочих місць та робоче місце в Центрі надання адміністративних послуг Ічнянської РДА.

Під час засідання начальник Головного управління Пенсійного Фонду України в області Юрій Юрченко зазначив, що Чернігівщина має найбільший відсоток недотримання роботодавцями законодавства про працю в частині встановлення мінімальної заробітної плати. Кількість застрахованих осіб-найманих працівників у травні 2017 року склала 221 тисячу, з яких 40,5 тисячі отримують менше мінімальної зарплати.

Органами Пенсійного фонду області щомісячно здійснюється аналіз відомостей Реєстру застрахованих осіб щодо роботодавців, у яких є ризики використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. За результатами моніторингу направлена інформація до органів Державної фіскальної служби по 266 страхувальниках-порушниках законодавчих вимог.

 

За інформацією Головного управління
Пенсійного Фонду України в Чернігівській області