back

Забезпечити безпеку та інтереси дитини — у фокусі уваги влади

28-07-2017 | 16:40

Про організацію роботи з сім’ями та дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, говорили сьогодні у Чернігові під час наради з представниками райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад, профільних обласних та районних служб області.

 

Заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова: «На Чернігівщині налічується 2021 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Третина з них — біологічні сироти, решта — соціальні. За кожною цифрою — окрема доля. Ми повинні змінювати свою свідомість та рівень відповідальності за кожну постраждалу дитину».

На обліку служб у справах дітей перебуває більше тисячі дітей, які виховуються в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. На жаль, з кожним роком їх кількість збільшується.

 

Читати також: Доля Сашка з Носівщини — зона відповідальності посадовців

 

 

Така тенденція є наслідком несвоєчасних дій: дитина отримує допомогу вже тоді, коли постраждала від батьківського недогляду чи жорстокого поводження. Важливо виявити проблему на ранній стадії. Відтак профілактику дитячої бездоглядності та безпритульності необхідно проводити безпосередньо у громадах.

 

 

 

— У кожній об’єднаній територіальній громаді повинна бути служба у справах дітей із штатною чисельністю в розрахунку один працівник не більш, ніж на одну тисячу дітей. До речі, в області вже утворена перша така служба у складі Мринської ОТГ Носівського району, — зазначила заступник начальника Служби у справах дітей ОДА Юлія Олифіренко.

 

Варто зауважити, що механізмом координації дій всіх структурних підрозділів на районному рівні у вирішенні проблем дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, є Комісія з питань захисту прав дитини. Саме вона затверджує документ, що конкретизує порядок надання допомоги, — індивідуальний план соціального захисту дитини.

Юлія Олифіренко також звернула увагу присутніх на забезпечення житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (після досягнення 18-ти років).

 

 

Про соціальну роботу з сім’ями та дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, розповіла директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот.

 

 

Протягом І півріччі цього року під соціальним супроводом ОЦ СССДМ перебувало 1349 сімей.

Також говорили про реалізацію державної сімейної політики, зокрема про допомогу багатодітним родинам (їх на Чернігівщині налічується близько 6800, де виховується майже 23 тисячі дітей), та створення патронатних сімей в області.

Читати також: Сімейний патронат: Чернігівщина освоює новий досвід роботи з дітьми

Підсумовуючи, Наталія Романова зауважила, що для позитивного результату необхідно об’єднати роботу всіх профільних структур.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації