back

Два заклади культури Чернігівщини отримали нових керівників

25-07-2017 | 18:12

В облдержадміністрації учора, 24 липня, відбулося друге засідання конкурсних комісій по добору очільників закладів культури — Новгород-Сіверського історико-культурного музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» та Чернігівського обласного художнього музею імені Г. Галагана. Голова конкурсної комісії — заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова.

В обговоренні також взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери Сергій Журман та заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.

До участі у другому етапі конкурсу на посаду директора історико-культурного музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» допущено двох кандидатів: Олену Мовчан (займала посаду голови Новгород-Сіверської РДА з 2014 по 2016 рік) та Миколу Сугоняко (з 1993 року працював директором цього ж музею). Також два кандидата претендували на зайняття посади керівника художнього музею: Ірина Ральченко (чинний директор музею з 2001 року) та Світлана Власенко (з 2007 по 2015 рік працювала заступником директора з наукової роботи музею, з 2015 року — заступник начальника управління культури та туризму Чернігівської міськради).

Члени комісії провели співбесіди та заслухали презентації проектів програм розвитку закладів культури на найближчі роки, які мали підготувати всі претенденти. Зокрема, у полі зору комісії — як майбутній керівник бачить подальший розвиток музеїв та сучасні інноваційні підходи до музейної справи, збільшення відвідуваності, популяризація серед потенційних туристів в області та поза її межами. Адже статистика відвідувань, для прикладу, художнього музею, практично не змінилась за останні роки (34,5 тисяч відвідувачів у 2015 році і 34,7 тисячі — у 2016-му). А музею-заповіднику «Слово о полку Ігоревім», навіть, знизилась – з 33-х тисяч гостей у 2015 році до 30-и тисяч у 2016-му). Відтак, першочерговим завданням очільників культурних установ стане залучення більшої кількості відвідувачів.

— Музеї повинні бути не лише сховищами артефактів, а й закладами, які можуть надавати широкий спектр послуг, організовувати цікаве дозвілля та реалізовувати культурні та соціальні програми, — зазначила Наталія Романова.

На посаду директора історико-культурного музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» переможцем конкурсу визначили Олену Мовчан, обласного художнього музею імені Г. Галагана – Світлану Власенко. Таке рішення прийнято більшістю голосів від затвердженого складу комісії. Втім, переможці конкурсів зможуть приступити до виконання обов’язків після відповідного рішення обласної ради.

Як зазначалось, минулого тижня відбулося засідання щодо визначення майбутнього директора комунального закладу «Обласний методичний центр навчальних закладів культури і мистецтв». Однак, у зв’язку з порушеннями регламенту голосування за переможця конкурсу, на цю посаду оголосять повторний конкурс.

Слід зазначити, що конкурс по добору очільників закладів культури — важливий етап їх розвитку. Облдержадміністрація пропонуватиме менеджменту цих установ застосовувати нові сучасні підходи до музейної справи. Відповідно, це відображатиметься у кадровій політиці: до управління об’єктами культури намагатимуться залучати осіб з прогресивними та сучасними поглядами на їх розвиток та просування як об’єктів туристичної інфраструктури.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації