back

Уряд перетворює економічні досягнення в підвищення якості життя українців

14-07-2017 | 16:37

13 липня Верховна Рада ухвалила запропоновані урядом Володимира Гройсмана зміни до бюджету-2017, які передбачають збільшення фінансування видаткової частини головного фінансового кошторису країни. Такі зміни стали можливими завдяки перевиконанню плану по наповненню бюджету. Відновлення економіки і пожвавлення підприємницької діяльності дозволили додатково зібрати 28 мільярдів гривень, які будуть направлені на збільшення фінансування інфраструктурних і соціальних проектів, підвищення безпеки держави і зміцнення енергонезалежності. Уряд виконує своє головне завдання — трансформувати економічні успіхи держави в покращення життя українців. 

 

На медицину додатково виділено 5,3 мільярда гривень

Завдяки урядовій пропозиції та підтримці Верховної Ради буде розширено доступ громадян до медичних послуг і лікування. Цього року на програму «Доступні ліки» буде додатково виділено 200 мільйонів гривень. Програма стартувала з 1 квітня і передбачає відшкодування вартості медпрепаратів (реімбурсацію) для лікування осіб, які страждають на серцево-судинні захворювання, діабет II типу і бронхіальну астму. Додаткових 450 мільйонів гривень отримають регіони у складі медичної субвенції на лікування хворих на ниркову недостатність (гемодіаліз) та діабет. Зараз в Україні понад 5 тисяч осіб перебувають на гемодіалізі. За підрахунками медиків, в Україні від цукрового діабету можуть страждати близько 2,5 мільйона осіб. Додатково 186 мільйонів гривень уже цьогоріч буде направлено на лікування громадян за кордоном.

Одночасно уряд дбає і про розвиток вітчизняної медицини. Тому частина позапланових бюджетних надходжень буде направлена на додаткове фінансування медичних клінік та науково-дослідних установ. Зокрема, клініки Національної академії медичних наук України додатково отримають 443 мільйони гривень, державна установа «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ» — 60 мільйонів гривень. Із спеціального фонду на розвиток сільської медицини буде направлено 4 мільярди гривень.

 

Армія додатково отримає 6,4 мільярда гривень

Особливу увагу уряд приділив підвищенню боєздатності країни і забезпеченню потреб українських військових. Додаткові кошти (160 мільйонів гривень) отримає Адміністрація Держприкордонслужби, які підуть на підвищення розмірів винагороди за безпосередню участь в АТО. 249,8 мільйона гривент будуть направлені на виплати допомоги сім'ям загиблих військовослужбовців. Також збільшиться фінансування видатків на харчування та медикаменти військовим (6,3 мільйона гривень). Уряд підтримає українську команду військових на міжнародних змаганнях «Ігри нескорених 2017» (3 мільйони гривень). Ще 4 мільярди гривень армія отримає із спеціального фонду за рахунок розподілення коштів спецконфіскату — грошей Януковича, що були заморожені на рахунках у державних банках.

 

На ремонт доріг буде направлено додатково понад 3 мільярди

Уряд продовжує виконувати масштабну програму ремонту доріг по всій країні. У 2017 році на ремонт доріг у державному бюджеті України було передбачено 30 мільярдів гривень. Завдяки перевиконанню бюджетних планів і розподіленню коштів спецконфіскату на дороги цього року буде додатково виділено ще 3,25 мільярда гривень.

 

14,1 мільярда гривень — на фінансування житлових субсидій

Запропоновані Кабінетом Міністрів зміни до закону «Про державний бюджет України на 2017 рік» передбачають виділення додаткових 14,1 мільярда гривень на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

Додаткове фінансування в розмірі 100 мільйонів гривень підуть на Державну цільову програму енергоефективності. Розширення фінансування енергоефективних заходів сприятиме побудові енергонезалежної держави і зменшенню витрат населення на комунальні послуги.

 

Збільшено фінансування культури і соціальних програм

Уряд виконує своє обіцянку — припинити фінансування культури за остаточним принципом. Цього року фінансування культури збільшено майже на 90%. Зміни до бюджету-2017 передбачають додаткове фінансування окремих програм. Зокрема, на ремонт Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (м. Львів) та Київського оперного театру виділено 8,1 мільйона гривень. Ще 69 мільйонів гривень буде направлено на будівництво 3-х меморіалів — Жертв голодомору, Героям Небесної Сотні та загиблим воїнам АТО.

Крім того, 278 мільйонів гривень додатково буде направлено на фінансування створення будинків сімейного типу, ще 100 мільйонів гривень — на заходи з охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах.

 

Матеріали Департаменту інформації та комунікацій
з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України