back

Козацьке свято в Батурині: відродження українських традицій

26-06-2017 | 14:35

Традиційне Козацьке свято в Батурині популярне і очікуване як для гостей міста, так і для місцевих жителів. Цьогоріч захід відбувся 25 червня, у неділю. Керівництво області та міста, народні депутати, представники козацтва, партійних і громадських організацій та всі небайдужі зібралися разом на Цитаделі Батуринської фортеці.

Соборну літію за загиблими захисниками Батурина в 1708 році та українськими воїнами, що віддали життя, захищаючи Україну на її сході, відправив настоятель Свято-Покровського храму Батурина митрофорний протоієрей отець Роман. На знак пам’яті та шани відбулося покладання квітів до Хреста Героям Оборони Батурина та скульптурної композиції «Гетьмани. Молитва за Україну».

Урочистою ходою під звуки «Козацького маршу» учасники заходу перейшли до основного місця проведення свята — Співочого поля біля парку «Кочубеївський».

Відкрила свято заступник голови — керівник апарату обласної державної адміністрації Наталія Романова:

— В історичному становленні України немає іншого явища, яке б так глибоко вплинуло на долю всього українського народу, як козацтво. Козацька доба — це сторінки найвищої звитяги і, водночас, найбільш драматичний період воєн і патріотичного піднесення. Саме тому козаччина — це, перш за все, гордість української нації і джерело її духовної сили.

З вітальними словами до учасників заходу також звернулися перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, народні депутати України Валерій Давиденко та Олександр Левченко, народний депутат 3-го скликання Олександр Пухкал, депутат обласної ради Григорій Данько, інші почесні гості свята.

Після урочистої частини відбулася святкова концертна програма від обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, колективів та виконавців Бахмацького району. Родзинкою заходу став виступ українського гурту «Kozak System». Окрім того, бажаючі мали змогу оглянути виставку народних умільців у «Містечку майстрів», поласувати різноманітними смаколиками чи придбати сувенір у крамничках, які розгорнулися на Співочому полі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації