back

Організація ефективної роботи місцевого самоврядування: на навчання до Польщі

20-06-2017 | 16:35

Держслужбовці райдержадміністрацій та представники об`єднаних територіальних громад Чернігівщини вирушили до Польщі ознайомитися з тамтешнім досвідом організації місцевого самоврядування. Так, з 17 по 25 червня у Сілезькому воєводстві вони вивчатимуть досвід розвитку місцевого самоврядування з побудови інструментів суспільного діалогу та сприяння процесам децентралізації в Україні.

Проходить робоча поїздка в рамках освітньої програми «Study Tours to Poland» Польсько-Американського фонду Свободи, адміністратором якого є Фундація Лідери Перемін (Fundacja Liderzy Przemian).

У планах – зустріч з керівництвом Глівіце та ознайомлення зі стратегією інвестицій та інновацій цього міста, відвідування Центру надання адміністравних послуг (ЦНАП), воєводського сеймику та воєводської адміністрації Сілезії, вивченння ролі повіту в системі місцевого самоврядування.

У перший офіційний день візиту учасники делегації ознайомилися з організацією роботи місцевого ЦНАПу – одного з перших та дотепер найкращих подібних закладів у Польщі. Основи його успіху – детальна база різноманітних даних, великий і добре впорядкований архів документів із цивільно-правових та господарських правовідносин, зразкова організація праці.

Польські колеги поділилися з гостями з України власним досвідом реформи місцевого самоврядування. Наголосили, що без її успіху польські досягнення в економіці були б неможливими. Тобто самоврядні структури навчилися залучати кошти і тим самим стоворювати умови для економічного розвитку.

Також учасники делегації зустрілися з представниками органів влади міста Глівіце. Дізналися про організацію роботи міськради, її виконкому, джерела надходження коштів та основні статті видатків, проектну діяльність.

 

 

За інформацією Чернігівського центру підготовки та підвищення кваліфікації
працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,
державних підприємств, установ і організацій