back

У Прилуках відзначили Всесвітній день донора крові

14-06-2017 | 10:29

Більше 600 літрів крові в середньому за рік здають донори Прилук. Наразі їх кількість сягнула близько двох тисяч осіб, серед яких 288 — почесні донори.

Саме для вшанування цих прилучан у місті напередодні Всесвітнього дня донора крові районна організація Товариства Червоного Хреста організувала урочистий захід.

Слід зазначити, що Прилуцька організація проводить значну роботу з популяризації безоплатного донорства у вищих навчальних закладах та на підприємствах міста. Адже донорство завжди базувалося не тільки на потребах клінічної медицини, а й на моральних цінностях.

Довідково. 14 червня — Всесвітній день донора крові (латинською «donare» — «дарувати»), затверджений у травні 2005 року під час 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я у Женеві. У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який у 1930 році отримав Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

Це свято запроваджене з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міжнародної Федерації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародної Федерації організацій донорів крові, а також Міжнародного товариства з переливання крові.

 

За інформацією Чернігівської обласної організації
Товариства Червоного Хреста України