back

Не легпромом єдиним: арабський інвестор-машинобудівник прагне працювати на Чернігівщині

09-06-2017 | 10:35

Учора, 8 червня, у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації відбулася трьохстороння зустріч для підписання меморандуму про взаєморозуміння. Чернігівська ОДА, міська рада і компанія«NAFFCO» домовилися об’єднати зусилля для організації нового виробництва з іноземними інвестиціями на території обласного центру.

Відповідно до положень, зафіксованих у меморандумі, арабська компанія-інвестор декларує намір відкрити в Чернігові завод із виробництва протипожежного обладнання. Продукція цього заводу вироблятиметься під торговою маркою «NAFFCO» із маркуванням «Зроблено в Україні».

Для досягнення поставленої мети сторони зобов’язалися діяти на основі принципів прозорості, відкритості, законності, рівноправності, партнерства, взаємодопомоги з урахуванням взаємних інтересів один одного на засадах взаємної вигоди.

Документ підписали голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко і Генеральний представник компанії «NationalFireFightingManufacturingFZCO» (NAFFCO) в Україні Абед Алуан.

«Ми дуже раді, що будемо працювати разом, випускати продукцію, і дай Боже, щоби все здійснилося добре», – прокоментував подію пан Абед Алуан.

«Підписання меморандуму підкреслює зацікавленість нашої області в цьому проекті. Ми сподіваємося, що найближчим часом це підприємство буде збудоване, що дасть можливість створити також нові робочі місця», – зазначив у ході зустрічі Валерій Куліч.

Дещо детальніше про цей проект голова ОДА Валерій Куліч розповів увечері того ж дня у прямому ефірі обласного радіо:

«Ми, безумовно, зацікавлені в тому, щоб цей інвестор – одна із найбільших компаній у світі в своїй галузі – створив підприємство на Чернігівщині. Адже планується доволі потужне виробництво протипожежного обладнання і навіть машин «швидкої» допомоги», – зазначив він.

Як реалізація цього проекту може вплинути на вже існуючі на теренах Чернігівщини підприємства цього напрямку діяльності, зокрема, у прилуцькому районі («Пожмашина»)? Чи можливі негативні наслідки?

«Я думаю, що ні, бо у тієї компанії, яка планує будувати завод, дещо інший спектр діяльності і «глибше» виробництво. У Прилуках пожежні машини збирають на готових базах. А перспективний інвестор виробляє обладнання – гідранти, помпи і таке інше. Ну, і власні машини – ті ж самі «швидкі». Тому, думаю, таке виробництво не матиме негативного впливу на існуючі підприємства, а , можливо, навпаки – доповнить їх», – відповів на запитання журналіста очільник виконавчої влади в області.

Довідково: Компанія «NAFFCO» заснована у Об'єднаних Арабських Еміратах і є провідним світовим виробником і постачальником рішень у сфері забезпечення безпеки людей. Компанія представлена у понад 100 країнах світу.

«NAFFCO» є одним із лідерів світового ринку з виробництва і постачання висококласного протипожежного устаткування, систем протипожежного захисту, систем пожежної сигналізації, а також розроблення інженерних рішень із забезпечення захисту й безпеки (аварійні системи безпеки, автомобілі «швидкої» допомоги, мобільні шпиталі, аеродромні пожежні автомобілі тощо).

Нагадаємо, що вчора, 8 червня, у Чернігові також відбувся форум «Укрлегпром: промисловий діалог з урядом».
Прес-служба облдержадміністрації