back

І американські, і українські журналісти пишуть про людей та для людей

07-06-2017 | 17:37

Втім, деякі розбіжності у роботі медійників різних країн таки є. Зокрема українські ЗМІ часто розповідають про зміни у громаді, а от американські — про те, що житель може дати своїй малій батьківщині.

На такі особливості контенту вказали журналісти видання  «The Florida Times-Union» (Джексонвіль, США)  Марк Дженінкс і Френк Дентон під час сьогоднішнього відкритого форуму медійників Чернігівщини.

Журналісти зі США не вперше в Україні у рамках професійних обмінів. Цьогоріч вони вивчали досвід роботи та ділилися власними напрацюваннями з редакцією менського «Нашого слова». Іноземних гостей цікавить хід та висвітлення децентралізації: за яким принципом люди обирають, до якої громади приєднуватися, та чи готові вони до співпраці в рамках ОТГ.

Френк Дентон зауважив, що існує 10 «ниточок», які зв’язують людину та громаду. Вони і слугують орієнтиром для журналістської роботи. Зокрема, це — духовність, освіта, ставлення до влади та взаємодопомога.

Об’єднують медійників обох країн «золоті правила» фаху: формувати контент лише з огляду на потреби читача та писати правду навіть всупереч власним інтересам.

—  Не важливо, де і в яких умовах ти працюєш. Важливо, з яким серцем ти це робиш, — зазначив Марк Дженінкс.

Приємною несподіванкою для представників «The Florida Times-Union» став формат та й сам День журналіста. Адже у США такого свята немає,  владці не вручають відзнак медійникам, та й «акули пера» мають менше можливостей поставити гостре запитання очільнику державного органу.

 

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації