back

Родинним колом в селищі Десна: обласна акція «Єдина родина Чернігівщини»

06-06-2017 | 16:12

«Біда не зламала! Біда об’єднала!». Під таким гаслом 04 червня в селищі Десна Козелецького району відбулася соціальна акція «Єдина родина Чернігівщини», спрямована на підтримку родин, які втратили своїх синів, чоловіків чи батьків. Організували захід за підтримки обласної державної адміністрації, Єдиного Волонтерського Центру та громадських організацій: «Єдина Родина Чернігівщини», «Ресурс», «Юридична Сотня», «Українська Асоціація Матерів».

У військовому містечку зібралися разом сім’ї загиблих воїнів АТО з різних куточків області: Бобровицького, Варвинського, Ічнянського, Козелецького, Куликівського, Носівського, Срібнянського, Талалаївського, Чернігівського районів та з міст Ніжина, Прилук і Чернігова (майже 100 дорослих та 45 діток).

Офіційна частина заходу розпочалася хвилиною мовчання на знак вшанування пам’яті загиблих воїнів-захисників України. З промовами виступили представники районних та міських осередків громадської організації «Єдина родина Чернігівщини». Вони обговорили позитивний та негативний досвід своєї діяльності, спільно шукали вихід із проблемних ситуацій.

— Наші досягнення — це результат об’єднання зусиль та колективної діяльності не одного року. Без підтримки інших громадських організацій та органів влади робота «Єдиної родини Чернігівщини» була б набагато складнішою — наголосив її голова Микола Шанський. Він подякував усім, хто доклав зусиль, аби зустріч пройшла в теплій родинній атмосфері і з користю для її учасників.

Директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Сергій Болдирев висловив вдячність усім волонтерам, які допомагають родинам загиблих та запевнив, що органи влади і надалі тісно співпрацюватимуть з громадськими організаціями у проведенні відповідних заходів.

Кілька тижнів тому «Єдина родина Чернігівщини» побувала в Новгород-Сіверському. Матері загиблих героїв зустрілися з учнями навчальних закладів міста на «Уроках мужності». Своїми враженням від цієї зустрічі учні поділилися у листах, які зачитала під час свого виступу начальник відділу управління освіти і науки облдержадміністрації Світлана Жук.

Читати також: Як любити Батьківщину — знає молодь Новгород-Сіверщини.

Про надання правової допомоги родинам загиблих учасників АТО розповіла представник громадської організації «Юридична сотня» Інна Батієнко. Вона порадила скористатися розробленою фахівцями «Юридичної сотні» Пам’яткою для учасників АТО, де доступно викладено інформацію про пільги членам сімей загиблих.

Також у рамках заходу освятили камінь, встановлений на місці, де буде пам’ятник загиблим бійцям АТО. Присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання та встановили лампадки, утворивши з них державний герб України.

Увазі учасників заходу була представлена виставка «Блокпост», організована головою правління міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» Павлом Нетьосовим. Виставка складається з тридцяти вітрин, заповнених предметами, зібраними на полі бою поряд із тілами загиблих українських військових. Представлені в експозиції кишенькові іконки, натільні хрестики, уривки документів, шеврони та інші особисті речі загиблих воїнів — страшні підтвердження жахіть, що відбуваються на сході України.

На території 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України учасники акції ознайомилися зі зразками зброї та військової техніки. Можливість залізти на танк та потримати в своїх руках справжню зброю особливо сподобалась дітям. Для них також організували спортивні заходи та провели курс молодого бійця.

Завершив зустріч яскравий концерт, підготовлений місцевими творчими колективами.

Читати також: Єдиною родиною українці вшанували пам'ять загиблих героїв АТО.

 

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації