back

Про потреби дітей – не лише першого червня. Реконструкція «Відродження» – на фінішній прямій

06-06-2017 | 10:30

Пісні, танці, різноманітні артистичні номери та море щирих дитячих посмішок – так у Чернігівському обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відзначали День захисту дітей. Щоправда, свято відбулося не традиційно 1-го червня, а 2-го, проте за участі вже традиційного гостя – голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча.

З нагоди свята особливі діти разом із персоналом центру зорганізували концерт – для себе, батьків і гостей. До них долучилися й інші творчі колективи міста – друзі та постійні партнери закладу. Розпочинаючи урочистості, директор центру Василь Іванович Пасічник відзначив за приємність те, що діяльність та потреби закладу мають постійну увагу з боку представників влади, подякував за це голові Чернігівської облдержадміністрації Валерію Кулічу та запросив його до слова.

«Із першого знайомства з центром мене не полишає бажання допомагати й підтримувати вас, – зазначив Валерій Куліч. – Приємно, що те, що нами заплановано – реконструкції, будівництва приміщень – здійснюється. Але крім цього – важливим є й оснащення. Тому, крок за кроком, ми стараємося оновлювати й насичувати матеріально-технічну базу центру, щоб наші дітки отримували якомога якісніші послуги та відновлювали здоров’я на сучасному обладнанні». Також голова Чернігівської ОДА вручив директору центру сертифікати на партію нового обладнання, придбаного за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів. Відтепер для потреб реабілітації дітей-інвалідів у Чернігівському обласному профільному центрі доступними є динамічний тренажер сходи-бруси, бігова доріжка, система для приготування фанго-парафіну та система «Хівамат».

Фахівці закладу зазначають, що використання вищеозначеного обладнання в залах ЛФК сприяє розширенню функціональних можливостей дітей із тяжкими формами рухових порушень, оздоровленню їхніх організмів, покращанню соціального та психологічного стану, мобілізує певні вольові зусилля, поліпшує адаптацію до умов соціально-побутового життя. Дітям із легкими формами рухових порушень допомагає сформувати усвідомлене ставлення до навколишнього середовища та поліпшити фізичні показники стану здоров’я аж до зняття інвалідності.

Вартість спеціального реабілітаційного обладнання, придбаного для потреб Обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів – понад один мільйон гривень.

У ході відвідин закладу голова ОДА Валерій Куліч разом із директором Департаменту соціального захисту ОДА Олегом Русіним, керівницею Чернігівського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів Іриною Лось та керівником компанії «УкрСіверБуд» Віктором Верешою оглянули проміжні результати реалізації проекту реконструкції приміщень закладу, що здійснюються коштом Державного бюджету.

Керівники – і центру, і облдержадміністрації – позитивно оцінили якість виконання робіт. «Роботи нині перебувають на завершальній стадії. Частина приміщень уже експлуатується, решту, до прикладу – басейн, доробляють. Розраховуємо, що до 1-го вересня заплановане буде здійснено», – сказав Валерій Куліч. І хоча раніше здачу об’єктів планувалося приурочити до цьогорічного Дня захисту дітей – у її відтермінуванні до вересня управлінці негативу не вбачають. «Можна було б вкластися й до 1-го червня, але якість у таких випадках важливіша»,– переконаний голова ОДА. До того ж, виконання робіт у нинішніх темпах дало змогу не створювати незручностей ні для дітей, ні для батьків.

Підбиття підсумків робіт – презентація готового комплексу – буде анонсована окремо.
Прес-служба облдержадміністрації