back

Оздоровлення дітей – у центрі уваги

02-06-2017 | 16:25

Готовність закладів області до літньої дитячої оздоровчої кампанії обговорили учасники виїзної наради, яку провела заступник голови – керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова вчора, 1 червня, в Ніжині.

У заході взяли участь керівники Ніжинської міської ради, Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області та його структурних підрозділів, Тристоронньої соціально-економічної ради, очільники закладів відпочинку і оздоровлення дітей та учнівської молоді всіх форм власності.

Учасники зібрання розглянули ряд питань щодо дотримання санітарного законодавства та вимог нормативних документів у сфері захисту прав споживачів. Особлива увага акцентувалась на забезпеченні належних умов для перебування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку під час оздоровчої дитячої кампанії.

– Пріоритетом країни, яка дбає про своє майбутнє, є збереження та поліпшення здоров’я населення, у першу чергу дитячого. Тому питання безпечного перебування дітей в оздоровчих закладах, забезпечення їх повноцінного відпочинку та оздоровлення, попередження виникнення гострих кишкових інфекційних хвороб та масових харчових отруєнь в організованих дитячих колективах є одним з основних наших завдань,– наголосила Наталія Романова.

У ході обговорення вирішено активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу з батьками і дітьми стосовно дотримання правил гігієни та правильної поведінки у разі травмування, укусів тварин і комах.

Також наголошувалось на обов’язковому проведенні заходів з профілактики виникнення гострих кишкових інфекцій, отруєнь, дитячого травматизму, зокрема контролю за роботою харчоблоків, організацією харчування, дотриманням температурного режиму в приміщеннях, фізичним вихованням і загартовуванням дітей, дотриманням фізіологічних норм навантаження при проведенні спортивних змагань і трудової діяльності у закладах оздоровлення дітей.

– Варто не забувати про якість та безпеку харчових продуктів. Тому при їх закупівлі через систему ProZorro в розділі «технічні завдання» необхідно вказувати вимогу – наявність експертного висновку, що видається державною акредитованою лабораторією, – зазначив в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Сергій Чаплієв

Крім того, учасники наради вирішили створити комісії у складі представників органів державної влади та місцевого самоврядування, профспілок, громадських організацій для здійснення моніторингу оздоровлення та відпочинку дітей.

Також учасники наради обговорили можливі напрямки співпраці на територіальному рівні з Тристоронньою соціально-економічною радою, в тому числі при організації оздоровчої дитячої кампанії.

 

За інформацією Головного управління
Держпродспоживслужби в Чернігівській області