back

«…І оживе добра слава, Слава України…Обніміться ж, брати мої. Молю вас, благаю!»

22-05-2017 | 15:13

Такими словами звертався Великий Кобзар до свого українського народу. Тарас Шевченко не був полководцем чи церковним проповідником, але його слова й понині закликають до боротьби за власні права та людську гідність. А його вірші-молитви вже два століття вчать любити Україну.

Традиційно вся країна вшановує пам’ять свого вірного сина 9 березня – в день його народження та 22 травня – в день його перепоховання на Чернечій горі в Каневі.

Покласти квіти до пам’ятника Кобзарю на Валу в Чернігові сьогодні, у 156-ту річницю від дня перепоховання його праху, зібралися представники органів влади, національно-культурних товариств, релігійних та громадських організацій, громадськості. До заходу також долучилися заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, голова обласної ради Ігор Вдовенко та заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Під час заходу лунали пісні на слова Тараса Шевченка у виконанні Академічного українського народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Крім того, всі охочі мали змогу прочитати поетичні твори Кобзаря та власні патріотичні вірші.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації