12-05-2017 | 15:54
Основні завдання з проведення оздоровлення та відпочинку дітей області влітку поточного року, враховуючи минулорічний досвід та нові виклики, обговорювали сьогодні на розширеному засіданні профільної обласної міжвідомчої комісії, участь у якому взяла і заступник голови — керівник апарату ОДА Наталія Романова.
Про відпочинок мовою цифр
Як зазначила очільниця Депарменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ніна Лемеш, за прогнозованими показниками на зазначені потреби планується використати понад 55 мільйонів гривень, що на 5,8 мільйона більше, ніж у попередньому році.
Варто зауважити, що у більшості районних бюджетів зросли видатки на оздоровчу кампанію. Дбають про якісний відпочинок учнівської молоді і в об’єднаних територіальних громадах.
Мотивують райони залучати і спонсорські кошти.
Загалом забезпечити відпочинковими та оздоровчими послугами мають близько 53 тисяч дітей шкільного віку.
Залишається завдання щодо стовідсоткового оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Пріоритет — діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти-інваліди, талановиті та обдаровані діти.
Особлива увага — родинам, що втратили годувальника під час виконання військового обов’язку в зоні АТО. Наразі у таких родинах виховується 35 дітей шкільного віку.
Продумуватимуть якісне дозвілля і для дошкільнят з цієї категорії.
У планах — активна робота пришкільних літніх таборів, місцевих закладів оздоровлення, а також відпочинок у всеукраїнських профільних установах та поїздки за кордон.
Цьогоріч планується проведення державної атестації шести дитячих закладів оздоровлення області. Варто зауважити, що вартість їхніх послуг зросла порівняно з минулим роком.
Зокрема це пов’язано з недостатньою наповненістю: більшість таборів набирають лише одну зміну.
Цю проблему Наталія Романова пропонує вирішити за допомогою проведення широкої рекламної кампанії:
— Часу поки достатньо, аби агітувати батьків обрати саме місцеві заклади. Зверніть увагу на роботу зі столичними навчальними закладами. Адже Чернігівщина географічно зручно розташована, послуги дешевші, при цьому вони надаються на достойному рівні.
Виховний момент
Останнім часом основний акцент у виховній роботі, як під час навчального року, так і по його завершенні, був зосереджений на національно-патріотичному компоненті.
Ця тенденція продовжуватиметься і під час цьогорічного літнього відпочинку учнівства.
— Виховання патріотизму — щоденна і обов’язкова робота. Ваше завдання — зробити виховний процес максимально доступним, цікавим. Використовуйте всі можливі методи. Відвідуйте найближчі музеї, садиби, організовуйте спілкування з учасниками АТО, — наголосила Наталія Романова.
Детальніше про це говоритимуть під час виїзного засідання профільної робочої групи, що відбудеться у Новгород-Сіверському.
Читати також: Національно-патріотичне виховання у прикордонні: подвійна потреба — подвійні зусилля
Працюватимуть і над профілактикою булінгу.
— Насилля серед дітей, на жаль, дуже поширене явище як на Чернігівщині, так і в Україні в цілому. Ми маємо викорінити жорстокість з учнівського середовища, — наголосила заступник начальника Управління освіти і науки ОДА Олена Соронович.
Читати також: Наталія Романова: Давайте зосередимося на добрі
Активно продовжать працювати і літні мовні табори. Одну з найбільш вдалих практик з цього питання має село Количівка Чернігівського району.
Перед початком нового навчального року цьогоріч вже традиційно визначатимуть кращий дитячий заклад оздоровлення та відпочинку області.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації