back

Друга світова війна: думки громадськості та істориків Чернігівщини

10-05-2017 | 09:53

8-9 травня чернігівці та гості міста змогли долучитися до різних заходів, які відбулися в рамках програми «Український вимір Другої світової війни». Їх організатор – громадська організація «Центр Апельсин».

Так, 8 травня, в День пам’яті та примирення у військово-історичному музеї за участю громадськості та волонтерів Корпусу Миру США відбулося засідання за «круглим столом» на тему «Друга світова війна». Учасники зустрічі говорили про воєнні роки та вклад України в спільну перемогу.

Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко наголосив, що українці йшли до перемоги не тільки в лавах радянської армії. Зокрема, в роки Другої світової війни 120 тисяч осіб з них воювали в польському війську, 80 тисяч – у складі армії США, 45 тисяч – у військах Великобританії, Канади. Особливу увагу Сергій Бутко приділив «чорній піхоті». Йдеться про цивільне населення віком 16–50 років, яке  представники військово-польових військкоматів мобілізовували без урахування стану здоров’я і кидали їх у найзапекліші бої без відповідної підготовки та зброї. Тільки на Чернігівщині до таких загонів потрапило 167 тисяч осіб.

Представники Корпусу Миру США підготували інформацію про маловідомий факт розміщення трьох американських авіабаз в Україні під час Другої світової війни. Вони розташовувалися у Пирятині, Миргороді та Полтаві.

Учора, 9 травня, у День перемоги над нацизмом на Алеї Героїв Чернігова відкрилася виставка «Пам'ять міцніє зв’язком поколінь».

– Учасники Другої світової війни і подумати не могли, що їх онуки також будуть ветеранами, але вже іншої війни. Сьогодні на цій виставці я з п’ятирічною онукою. Хочу, щоб вона не була байдужою до трагічних подій 72-річної давнини і цінувала те, що зараз роблять бійці на сході країни, – поділився 55-річний чернігівець Михайло Коваленко.

На сцені в центрі міста історики та краєзнавці розповідали про Чернігівщину в роки війни та про героїзм наших земляків.

Майже на чверть радянська армія складалася з українців. Жодна держава не мала таких людських втрат, як наша. Ми завжди повинні пам’ятати та шанувати подвиг людей, завдяки яким здобута перемога, – наголосив представник громадської організації «Центр Апельсин» Станіслав Тавлуй.

Цього ж дня всі охочі змогли придбати сувеніри, виготовлені представниками Єдиного волонтерського центру. Виручені кошти підуть на придбання ліків для військових в АТО.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації