back

Інсталяція «ГРАНІ»: що потрібно знати про торгівлю людьми

20-04-2017 | 16:45

Протидіяти фактам торгівлі людьми легше, аніж боротися з їх наслідками. Будь-хто може стати жертвою незалежно від віку, статі, соціального статусу. Проте завжди є люди, які допоможуть і не залишать у біді. «Знай», «Розумій», «Дій» — основні тези інсталяції «ГРАНІ3», що відкрилася сьогодні, 20 квітня, у Чернігові.

Основне завдання акції — привернути увагу до проблеми торгівлі людьми, а також залучити громадськість до попередження й боротьби із сучасним рабством. Ця національна інформаційна кампанія проводиться Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). До речі, інсталяція «ГРАНІ3» вперше встановлена 2 грудня 2016 року у місті Києві.

Участь у сьогоднішньому відкритті взяли представники структурних підрозділів облдержадміністрації та міської ради, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, студенти Чернігівського національного технологічного університету, представники національної поліції та громадських організацій.

Як зазначила спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Ірина Мидловець, з 1991 року понад 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Лише минулого року Представництво МОМ надало допомогу більше одній тисячі осіб, серед яких 60% — чоловіки. 94% усіх випадків — трудова експлуатація. До речі, наймолодшій жертві всього три роки, а найстаршій — 83.

В області наразі двадцять один громадянин отримав статус постраждалої особи внаслідок торгівлі людьми. За цим показником Чернігівщина на другому місці серед областей України. Це багато чи мало? Важко відповісти. Адже очевидно, що невиявлених фактів набагато більше. Визнати, що саме ти став жертвою, не кожен може, не кожен і хоче, — акцентувала Світлана Скиба, заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА.

До речі, подібна інсталяція «На межі» діяла у 2015 році у Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т. Г. Шевченка.

Всі охочі можуть ознайомитися з цьогорічною інсталяцією «ГРАНІ3» на Алеї Героїв у Чернігові до 4 травня. Щотижня тут проводитимуться різні інформаційні заходи.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації