back

Весняний призов-2017: на Чернігівщині 278 осіб уже отримали повістки

04-04-2017 | 16:35

Цьогоріч призовна кампанія на строкову військову службу в Україні проходить у квітні-травні. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, із Чернігівщини до Збройних Сил має вступити 235 осіб, до Національної гвардії — 110, до Державної спеціальної служби транспорту — 70.

Про організацію та проведення призову на строкову службу у квітні-травні цього року говорили сьогодні, 4 квітня, на розширеному засіданні профільної обласної комісії під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія Сергієнка.

— Незважаючи на всі проблемні питання, поставлене завдання повинно бути виконане. Ми — єдина команда, тож працюватимемо теж разом,  — наголосив Сергій Сергієнко.

Організація підготовки та проведення призову громадян України здійснюється міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими органами міських рад у взаємодії з міськими, районними військовими комісаріатами. Безпосередню організацію та проведення призову виконуть призовні комісії.

Деякі райони у 2016 році стовідсотково забезпечили українську армію призовниками (Борзнянський, Варвинський, Ічнянський, Корюківський, Куликівський, Новгород-Сіверський, Семенівський, Сосницький, Сновський). Ніжинщина, Ріпкинщина та Городнянщина навіть перевиконали норму. Однак є райони, які не виконали планові показники.

Як зауважив обласний військовий комісар полковник Олександр Криворучко, значна частина призовників ухилялася від проходження медичного огляду у районних та міських відповідних комісіях. При цьому, юнаки не з’являються на огляди без поважних причин. Найбільше таких випадків у Чернігові. Складнощів додає неурегульованість законодавства: за чинною постановою КМУ від 7 грудня 2016 року місцева поліція повинна сприяти розшуку «небажаючих служити», проте зміни до установчих документів відповідних органів ще не внесені.

Також Олександр Криворучко повідомив про деякі зміни у весняній призовній роботі. Відправляти до військових частин будуть юнаків віком від 20 до 27 років, а не з 18 років, про що йдеться в Указі Президента від 7 грудня 2016 року. Розмір грошової допомоги призваним на строкову військову службу становитиме два прожиткових мінімуми (з 1 травня 2017-го — 1624 гривні).

Слід зазначити, що на сьогодні із планових 545 повісток вже вручено 278.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації