back

Як посилити національно-патріотичні настрої серед молоді — обговорили в ОДА

31-03-2017 | 12:05

Чергове засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді відбулося вчора, 30 березня, за участі керівників структурних підрозділів ОДА, представників чернігівських вищих навчальних закладів, обласного військового комісаріату, Національної гвардії та громадських організацій патріотичного спрямування.

Заступник голови — керівник апарату ОДА, голова Координаційної ради Наталія Романова детально проаналізувала основні напрямки реалізації на Чернігівщині Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, а також зупинилася на проміжних підсумках проведеної роботи.

Зокрема, заступник голови зазначила, що лише в березні проведено ряд значущих заходів у царині національно-патріотичного виховання. Це відзначення Дня Українського добровольця, 100-річчя початку Української революції 1917–1921 років, а також цьогорічні дні пам’яті Тараса Шевченка, які стали культурною подією в області. Закцентувала увагу Наталія Романова і на значній роботі, проведеній в рамках всеукраїнської акції «5-й Потяг Єднання «Труханівська Січ»».

Ми маємо оцінити, наскільки ефективно нам вдалося реалізувати свої плани і як нам скоординувати роботу в подальшому, щоб формувати національну свідомість молоді, — зауважила Наталія Романова.

Директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш поінформувала про виконання попередніх рішень, прийнятих Координаційною радою, та повідомила про заплановані заходи з національно-патріотичного виховання на квітень цього року. Так, проводи призовників до лав Збройних Сил України, відзначення 100-річчя проголошення добровольчого українського полку імені гетьмана Петра Дорошенка та дня утворення 13-го батальйону територіальної оборони — ключове із запланованого.

Крім того, Ніна Лемеш повідомила, що 5-го квітня відбудеться перше засідання робочої групи з вивчення питання організації роботи з національно-патріотичного виховання в системі освіти області. Планується провести моніторинг системи національно-патріотичного виховання дітей в загальноосвітніх школах, обговорити питання налагодження співпраці навчальних закладів з військовими частинами, розробити план організації військово-патріотичних польових зборів учнівської молоді.

Завідувач Чернігівського кіно-культурного мистецького центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вадим Антошин продемонстрував патріотичні ролики, створені працівниками закладу, а також озвучив, чим планує жити центр у найближчий час. Він закликав молодь активніше долучатися до всіх заходів, адже тут відбуваються культурно-мистецькі вечори, систематично експонуються виставки, демонструються фільми патріотичного спрямування.

 

 

Про заходи з національно-патріотичного виховання серед студентської молоді поінформували представники двох чернігівських вишів: педагогічного та технологічного університетів.

 

 

 

На завершення члени Координаційної ради домовилися розробити систему якісних і кількісних показників ефективності проведених патріотичних заходів.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікації
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації