back

Правові послуги стають доступнішими

23-03-2017 | 17:03

— В умовах становлення України як демократичної держави актуальним є питання підвищення рівня правової культури населення. Важливо не тільки отримувати правові знання, а й вміти застосувати їх на практиці. Головне для нас — реально допомогти людині у вирішенні конкретного питання, — наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк сьогодні, 23 березня, на засіданні обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Як зазначив Олег Третяк, на базі управління юстиції можна отримати безоплатну первинну правову допомогу, що носить інформаційно-роз’яснювальний характер. У тому числі надається допомога у складенні заяв, скарг та інших документів (крім процесуального характеру). Через мережу громадських приймалень фахівцями територіального управління юстиції таку допомогу цього року надано понад 150 особам.

Крім того, на Чернігівщині діє регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги (м. Чернігів, вул. П’ятницька, контактні телефони: (0462) 651-477, (0462) 651-476, єдиний телефонний номер системи безоплатної допомоги 0-800-213-103). Ознайомитися з необхідними правовими документами можна і в центрах правової інформації бібліотек області. 

Щоб підвищити рівень правової освіти та культури населення, органи влади, навчальні заклади, об’єднання громадян,засоби масової інформації спільно проводять ряд просвітницьких заходів. Територіальне управління юстиції видає з 2014 року власну газету «Юстиція Чернігівщини».

Для вимушених переселенців та внутрішньо переміщених осіб держава спростила  порядок отримання документів, що посвідчують особу, підтверджують факт народження, смерті тощо. Зазвичай ці документи оформлюються за 1-2 дні. Лише на Чернігівщині понад 200 осіб з початку року отримали нові документи.

Простішою стала і процедура реєстрації шлюбу. Чернігівщина долучилася до проекту «Шлюб за добу» у лютому цього року.

 

Читати також: Подати заяву через інтернет, одружитися за добу та не ставити штамп у паспорті – шлюбні новації в Україні

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації