back

Ідея повинна мати обґрунтований механізм втілення

22-03-2017 | 15:11

До Департаменту економічного розвитку надійшло більше 300 пропозицій щодо проектних ідей розробки ІІ етапу Стратегії сталого розвитку області на період до 2020 року.

Пропозиції збиралися за трьома напрямками: розвиток людського потенціалу; підвищення конкурентоспроможності області та забезпечення стійкого економічного зростання; розвиток сільських територій.

На початку лютого експерти з відповідних тем вже вивчали запропоновані ініціативи. Цей етап став ключовим для більшості проектів — чимало з них відхили через невідповідність вимогам.

У підсумку залишився 51 проект, у тому числі за першим напрямком – 30, за другим – 14, за третім – 7.

Сьогодні ж, 22 березня, на спільному засіданні експертних груп з відпрацювання проектів в Чернігівській ОДА розглянули локальні пропозиції з місць, узагальнені проектні заявки. В обговорені також взяли участь перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич та представники польської делегації, які перебувають в області з робочим візитом.

На основі розглянутих проектів Департамент економічного розвитку розробить проект Плану з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку області, який буде винесено на розгляд сесії обласної ради.

Леонід Сахневич: «Важливо є не лише ідея, а й механізм її впровадження та інформування населення про той чи інший захід. Звертаю увагу на те, що структура реалізації задуманого та вартість мають бути добре продуманими та обґрунтованими. У Плані необхідно передбачити ряд індикаторів (показників), за якими буде оцінюватись стан досягнення стратегічних цілей».

Кжиштоф Сівек, радник міністра регіонального розвитку Республіки Польща, керівник проекту «Зростання інвестиційної привабливості та конкурентоздатності регіонів України»: «Фінансових інструментів бракує завжди, тому необхідно приділити чимало уваги для пошуку нових джерел, зокрема грантів для громад. Ефективніше буде дуже коштовний проект ділити на мікро-проекти, втім, кожен з них повинен мати якусь логічну «крапку». Значно полегшило б роботу у регіонах більш чітке обґрунтування бачення цієї стратегії в Уряді».
 

 

До слова, польська делегація у складі радника міністра регіонального розвитку Республіки Польща, керівника проекту «Зростання інвестиційної привабливості та конкурентоздатності регіонів України Кжиштофа Сівека, президента Польської асоціації бізнес-інноваційних центрів Мажени Мажевської, та її представників Анни Туж та Лукаша Стерна, а також керівника неурядової організації «Центр реформ та місцевого розвитку» Андрія Гінкула вчора мала ряд зустрічей з представниками органів влади Чернігівщини.

На порядку денному — основні напрямки співпраці у рамках Проекту «Зростання інвестиційної привабливості та конкурентоздатності регіонів України».

За підсумками візиту польська сторона планує розробити комплекс пропозицій щодо системи реалізації регіональної політики на обласному рівні. Документ визначатиме мінімальні правові рамки і правила фінансування, а також інструменти реалізації політики регіонального розвитку.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації