back

Системи життєзабезпечення Чернігівщини працюють стабільно та готові до віялових відключень

22-02-2017 | 16:07

Уряд має чіткий план щодо досягнення енергетичної незалежності країни і вживає усі заходи для того, щоб захистити українських громадян та національну економіку від ризиків, які несе енергетична блокада. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів України вчора, 21 лютого.

– Наголошую на тому, що в українських громадян буде освітлення, і ми все зробимо для того, щоб забезпечити можливості розвитку промислових підприємств нашої країни. Ми знайдемо правильні інструменти і правильні рішення, але не дозволимо нікому, щоб 45-мільйонна країна страждала від чиїхось забаганок, – підкреслив Глава Уряду.

Складна ситуація у забезпеченні сталої роботи теплових електростанцій України пов’язана з блокуванням поставок антрацитового вугілля з тимчасово непідконтрольних територій Донбасу. Серед можливих заходів, розроблених Урядом, – зменшення обсягу споживання вугілля антрацитової групи теплоелектростанціями та віялові відключення споживачів у деяких областях країни.

Стан готовності об’єктів життєзабезпечення Чернігівщини до можливої роботи в умовах обмеження електропостачання розглянули учасники наради, яку сьогодні, 22 лютого, провів заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Сергій Сергієнко.

До обговорення проблемних питань, що можуть вплинути на проходження опалювального сезону, долучилися керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та тепло-, енергопостачальних підприємств області.

Як повідомила в.о. директора Департаменту ЖКГ ОДА Лідія Борсук, на сьогодні споживання електричної енергії в регіоні в межах доведених лімітів. Графіки обмеження її подачі або потужності не застосовувались. Проте, в разі необхідності, Чернігівщина повністю готова до погодинного вимкнення електроенергії. Відповідний механізм взаємодії ПАТ «Чернігівобленерго» з підприємствами житлово-комунального господарства, промисловості та установами бюджетної сфери відпрацьований з урахуванням подібних критичних ситуацій минулих років.

Пряма мова:

Комерційний директор ПАТ «Чернігівобленерго» Роман Бондар зазначив, що на випадок виникнення надзвичайних ситуацій підприємство розробило та затвердило графіки погодинних відключень. При цьому, не обмежуватиметься електропостачання соціально важливим установам та закладам, об’єктам оборонного та безпекового сектору, диспетчерським службам районних електромереж тощо.

Детальніше у відеоролику:

Про систему контролю за дотриманням доведених лімітів споживання електроенергії присутніх поінформував начальник інспекції Держенергонагдяду в області Андрій Клименко. Він, зокрема, зазначив, що максимальна тривалість разової перерви в електропостачанні споживачів не має перевищувати двох з половиною годин.

Пряма мова:

Як повідомив в. о. директора КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТЕХНОВА» Олексій Щербина, його підприємство не змінило обсяги виробленої електричної та теплової енергії та забезпечуватиме їх і надалі відповідно до нагальних потреб. Для цього були скореговані виробничі процеси. Зокрема, зменшено споживання вугілля за рахунок використання природного газу.

Крім того, про готовність до віялових відключень підприємств, закладів освіти, установ охорони здоров’я та соціального захисту населення доповіли керівники профільних структурних підрозділів ОДА.

Підсумовуючи результати обговорення, Сергій Сергієнко наголосив на спільній відповідальності за енергетичну безпеку і спокій у нашій області.

– На сьогодні наша головна мета – забезпечити стабільну роботу підприємств, установ, надання споживачам якісних і в повному обсязі послуг. А також мінімізувати наслідки обмеження електропостачання в разі їх застосування, – наголосив він.

Читати також:

Окреслено антикризові заходи із стабілізації ситуації в енергетиці

Постачання тепла та електрики – тема засідання в ОДА .

 

 

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації