back

Герої не вмирають — прес-конференція та круглий стіл до 3-х роковин трагічних подій

17-02-2017 | 15:48

Цьогорічні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні анонсовані громадськими активістами та представниками органів влади на прес-конференції у Чернігівській ОДА 17 лютого.

Основна ідея запланованих ініціатив – увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідне вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Інша особливість – усі заходи, їх формат та інформаційна складова ініційовані саме громадськістю та безпосередніми учасниками революційних подій.

Про інформаційне та ідеологічне наповнення заходів з нагоди подій 3-річної давнини журналістам розповіли громадські активісти Сергій Соломаха та Станіслав Тавлуй. На їх думку, події Революції Гідності – не лише зміна влади, а й закладення фундаментальних ідеологічних підвалин сучасного українського суспільства, яке прагне в Європу.

На засіданні за «круглим столом» «Сакральні жертви українських революцій» обговорено наслідки Революції Гідності для українського суспільства. До дискусії долучились, окрім учасників прес-конференції, представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко, директор Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського Сергій Лаєвський, громадська активістка Юлія Ніколаєнко, представники ЗМІ Олег Головатенко, Павло Пущенко, Євген Петренко.

Як заявили учасники «круглого столу», Революція Гідності остаточно розвіяла існуючий міф про те, що Українська держава може оформитись як незалежна від агресивного сусіда виключно мирним шляхом та без жертв. Загиблі на Майдані Герої Небесної Сотні, вбиті під час АТО на Сході військовослужбовці переконали українське суспільство в тому, що для розвитку державності потрібно боротись не тільки політично, а й збройно.

Революція Гідності фактично стала продовженням символічного бою під Крутами, який підготував націю до збройного захисту своєї державності, спричинила небачений вибух волонтерських ініціатив.

Пробудження честі і совісті у всіх громадян – це і є сакральна жертва Української нації, принесена для остаточного утвердження української державності.

Основний захід до Дня Героїв Небесної Сотні в Чернігові — віче, що відбудеться 20 лютого о 18.00 год., біля стели Героям Небесної Сотні на Красній площі Чернігова.

Організатори заходів – громадська організація «Центр Апельсин» за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації