back

Як попередити африканську чуму свиней – говорили в ОДА

17-02-2017 | 15:42

Випадок захворювання свиней на африканську чуму, зафіксований 15 лютого в Бобровицькому районі, – предмет обговорення на засіданні Державної надзвичайної протизоотичної комісії при Чернігівській ОДА, яке відбулося сьогодні, 17 лютого, під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Леоніда Сахневича.

Начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в області Віктор Кульбако доповів, що заходи з ліквідації осередку чуми свиней в ТОВ «Світанок» у місті Бобровиці вжиті оперативно. Наразі тут введено карантин. Згідно відповідних інструкцій спалено всіх свиней товариства.

Територію в радіусі трьох кілометрів навколо осередку визначено зоною захисту, всю іншу територію Бобровиці та Бобровицького району – зоною нагляду.

У районі працює комісія, яка визначить причину зараження тварин. Проте члени обласної комісії вважають, що відповідальність за цей випадок, у першу чергу, на керівнику господарства. Адже тут не дотримувалися відповідних санітарно-епідеміологічних норм. Зокрема, у вересні 2015 року, коли ще не діяла заборона на проведення перевірок, ТОВ «Світанок» отримало відповідний припис щодо виявлених значних порушень.

Віктор Кульбако повідомив, що в кожному районі цього тижня відбуваються позачергові засідання місцевих протизоотичних комісій для активізації в області профілактичних заходів.

Як зазначив Леонід Сахневич, наразі існує негативна тенденція до розповсюдження вірусу територією всієї країни. Так, у 2016 році виявлено 81 неблагополучний пункт у 22 областях. На Чернігівщині зафіксовано два випадки.

— Всім відповідним службам необхідно постійно проводити попереджувальну роботу. Знати, що відбувається в сусідніх областях, аби завчасно запобігти можливому потраплянню вірусу африканської чуми на Чернігівщину, – наголосив перший заступник голови ОДА.

Наразі в Україні діє чіткий алгоритм боротьби з цим захворюванням: головне і першочергове – профілактика, у випадку підозри – оперативна діагностика, при підтвердженні діагнозу – обов’язкове знищення поголів’я свиней.

Говорили на засіданні комісії і про небезпеку поширення сказу тварин. Адже цьогоріч на Чернігівщині вже постраждало 10 людей.

Як запевнили в Управлінні безпечності харчових продуктів та ветеринарії, на сьогодні є можливість у повній мірі забезпечити щеплення домашніх тварин. У наявності в області 94 тисячі вакцин проти сказу. Вартість однієї – 15 гривень.

Обласна протизоотична комісія ухвалила рішення щодо неухильного виконання ряду заходів, спрямованих на попередження виникнення випадків африканської чуми свиней та сказу в подальшому.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації