back

Чернігівський театр ляльок відсвяткував свій 40-річний ювілей

06-02-2017 | 10:55

Днями обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка відзначив свій ювілей.

Гості урочистого заходу мали змогу ознайомитися з музеєм театру, переглянути світлини з творчого життя театру. А заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова навіть спробувала себе у ролі акторки лялькового театру, отримавши урок із керування маріонеткою.

В урочистій обстановці Наталія Романова вручила працівникам театру відзнаки Міністерства культури України та Чернігівської облдержадміністрації.

Актор лялькового театру грає роль не тільки за себе, а і за ляльку. Він творить чудо, в його руках маріонетка оживає. Вітаю колектив театру з ювілеєм та бажаю, щоб вас ніколи не покидало творче натхнення, – привітала театралів заступник голови ОДА.

Також поздоровляли ювілярів їх колеги-актори з обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка, обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, Молодіжного театру. Вони приготували номери-вітання та подарунки.

Як зазначила директор театру Тетяна Коваль, заклад за останні місяці значно змінився, адже відремонтовано дах будівлі, оновлено сцену та глядацьку залу. Тож для дітей створено чудові умови для творчого дозвілля.

 

 

Довідково. Чернігівський обласний театр ляльок розпочав театральні сезони з листопада 1976 року. Заклад став продовжувачем справи першого професійного театру ляльок в Україні, який діяв саме в Чернігові з 1921 року.

У 1996 році театру надали власне приміщення, а також присвоїли ім’я всесвітньовідомого земляка Олександра Довженка.

Вистави лялькового театру здобули відзнаки і визнання на престижних фестивалях в Україні, Австрії, Болгарії, Німеччині. З 1996 року театр започаткував свій фестиваль «Чернігівські лялькові рандеву».

У діючому репертуарі закладу понад 45 вистав для дітей. З минулого року запрацювала й «Вечірня сцена» для дорослих. 15 років при театрі працює єдина в Україні Творча експериментальна майстерня для дітей та молоді.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації