02-02-2017 | 14:30
Проблеми й етапи організації медичного обслуговування населення в об’єднаних територіальних громадах обговорили сьогодні учасники зустрічі за круглим столом, що відбулася у прес-центрі «Чиста політика».
За словами начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петра Гармаша, забезпечення належної роботи первинної ланки медичної допомоги — один з пріоритетів реформування медицини, яке зараз відбувається в Україні. Проте на місцях не завжди раціонально використовують можливості реформування: намагаються створити лікарню інтенсивної терапії замість того, щоб зміцнити матеріально-технічну базу закладів первинної ланки та стимулювати до роботи у сільській місцевості лікарів сімейної медицини.
Читати також: Медичні округи на Чернігівщині: кількість – не завжди якість
Між тим, зазначила заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Алла Здор, 80% захворілих осіб мають одержувати медичну допомогу саме на рівні первинної ланки. І тут постає питання не лише у наявності матеріально-технічної бази, а й у кваліфікації медпрацівника, який працює у закладі охорони здоров’я.
Саме ці дві складові і є найбільш важливими для надання належної медичної допомоги населенню на рівні первинної ланки. Яким чином організувати процес та залучити фахівців потрібної кваліфікації? До обговорення цих питань долучилися начальник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар, головні спеціалісти УОЗ з неврологічної допомоги — Олександр Марцинкевич та зі стаціонарної допомоги — Валерій Чобітько, лікар-інтерн Уляна Солов’ян, голови трьох об’єднаних територіальних громад області.
Учасники зустрічі були одностайні у думці, що для ефективного медичного обслуговування населення об’єднаних територіальних громад необхідні, передовсім, два фактори: наявність матеріально-технічної бази медустанови відповідного рівня та такі умови проживання й оплати праці, які б заохотили сімейного лікаря залишатися в ОТГ, а не тікати до міста. І новостворені територіальні громади мають як бажання, так і правові та фінансові можливості для створення таких умов. А в обласному управлінні охорони здоров’я готові їм у цьому активно сприяти.