back

Обласна програма з національно-патріотичного виховання на етапі розробки

01-02-2017 | 13:50

Патріотичне виховання дітей та молоді, створення сприятливих умов для формування їх громадянської позиції – основні напрямки роботи Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді при обласній державній адміністрації. Вона розпочала роботу у 2016 році. Вчора, 31 січня, відбулося її чергове засідання.

– Сьогодні Координаційна рада розпочинає свою роботу в оновленому складі. Спільно ми зможемо розробити ефективну обласну цільову Програму з національно-патріотичного виховання, визначитися з ключовими заходами на 2017 рік, – зазначила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш повідомила, що минулого року облдержадміністрація спільно з громадськими організаціями, учасниками АТО та волонтерами провели на всеукраїнському рівні шість заходів з національно-патріотичного виховання.

Зокрема, велику масштабність мав етно-культурний фестиваль «ХЛІБ своїми руками. Жнива 2016». Також молодь Чернігівщини разом з представниками ще 13 областей країни активно долучилася до проведення дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Велику зацікавленість викликали семінари-тренінги «Єдиних духом справи єднають» та з української етнопедагогіки.

 

Етно-культурний фестиваль «ХЛІБ своїми руками. Жнива 2016». Мистецький хутір Обирок (Бахмацький район Чернігівської області)
 
Етно-культурний фестиваль «ХЛІБ своїми руками. Жнива 2016»
 
Підготовка до дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
 
Семінар-тренінг з української етнопедагогіки
 

Серед обласних заходів великої популярності набуло Молодіжне наметове містечко «ТАМ». У його рамках відбувся регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка», а також проведено спортивно-змагальну програму за участю бійців АТО. Учасники містечка провели патріотичний флешмоб.

 

Молодіжне наметове містечко «ТАМ»
 

На реалізацію зазначених заходів залучили понад мільйон гривень з державного та місцевого бюджетів.

Ніна Лемеш зазначила, що вже є проекти обласної цільової Програми на 2017-2020 роки та обласного Плану заходів з національно-патріотичного виховання молоді на 2017 рік. Ними передбачено проведення всеукраїнських, обласних та місцевих молодіжних заходів.

У 2017 році проводитиметься конкурс молодіжних проектів. До речі, минулого року Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації підтримано сім таких проектів, п’ять із них – спрямовані на національно-патріотичне виховання.

Наталія Романова акцентувала увагу учасників засідання на посиленні роботи з патріотичного виховання молоді. Вона закликала всіх до активної співпраці. Свої пропозиції можна надавати Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдерждаміністрації на електронну адресу dsms_post@cg.gov.ua.

 

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації