back

Пам’яті Героїв Крут — виставка у Держархіві області

27-01-2017 | 17:15

Від сьогодні у Державному архіві Чернігівської області експонується фотодокументальна виставка «99-та річниця вшанування подвигу Героїв Крут». Вона включає в себе близько 60 документів, які умовно можна об’єднати у два блоки.

Перший — відтворює події, що відбувалися у січні 1918 року під станцією Крути на Чернігівщині. А також показує, як вшановувався подвиг юнаків десятиліття потому — в роки Другої світової війни, у післявоєнний період, у часи незалежної України.

Другий блок презентує документи, що увійшли до колекції під назвою «Герої не вмирають». Вона об’єднала першоджерела та копії документів бійців, які загинули під час антитерористичної операції на сході країни. Ці матеріали – біографічні документи, повідомлення про смерть, посвідчення про нагородження орденами Богдана Хмельницького та «За мужність» тощо — передані на постійне зберігання до Держархіву області. Поряд з документами представлені фотографії героїв.

Фотодокументальна виставка надає можливість відтворити історію майже столітньої давнини. Вона нагадує нам про тих, хто поклав голови, захищаючи Батьківщину. Не дає забути тих, хто ціною власного життя відстоює її суверенітет сьогодні, — наголосила заступник директора Державного архіву області Наталія Лобанова.

Участь у відкритті виставки взяли студенти Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту. Про перебіг подій під Крутами їм розповів співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Горобець.

Також до заходу долучився учасник бойових дій на сході України, головний спеціаліст північного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в області, керівник громадської організації «ЩИТ 41» Альберт Черешко. Звертаючись до ліцеїстів, він наголосив що саме від позиції молоді в значній мірі залежить незалежне майбутнє України.

Держархів області запрошує всіх охочих оглянути експозицію «99-та річниця вшанування подвигу Героїв Крут».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації