back

На державному кордоні ситуація напружена, але контрольована

25-01-2017 | 15:56

На цьому акцентували на сьогоднішньому брифінгу в облдержадміністрації перший заступник начальника Чернігівського прикордонного загону — начальник штабу підполковник Анатолій Харлаш та помічник начальника загону підполковник Олександр Дудко.

— Обстановка на російській ділянці кордону залишається складною та досить напруженою. Ведеться розвідка українського прикордоння російськими спецслужбами із застосуванням різноманітних технічних засобів. Українська сторона, у свою чергу, веде постійний моніторинг стану справ на кордоні.

На білоруській ділянці більш спокійно. Із білоруськими колегами існує порозуміння та підтримуються добросусідські стосунки, — зазначив заступник начальника Чернігівського прикордонного загону.

Втім, виникають проблеми під час перетину кордону з Білоруссю для власників паспортів нового зразка (ID-картка). Це питання потребує законодавчого врегулювання.

Варто зазначити, що потрапити до названої держави можна за наявності внутрішнього паспорту громадянина.

Інформація щодо обов’язкової наявності закордонного паспорту при перетині кордону з Білоруссю — фейкова.

Загалом протягом 2016 року державний кордон України в пунктах пропуску перетнули в установленому порядку понад 3,5 мільйона осіб та 644 тисячі транспортних засобів. Не пропущено через державний кордон з різних причин 1450 осіб (у 2015 – 8811), з яких 382 – потенційні незаконні мігранти (у 2015 – 7295) та 414 – громадяни Росії.

Менше, ніж минулоріч, затримано контрабандної зброї — 47 одиниць (у 2015 – 79); 496 штук боєприпасів (у 2015 – 1604).

Минулого року вдалося викрити та припинити діяльність міжнародного каналу незаконного переправлення осіб з числа мешканців країн Південно-Східної Азії з Російської Федерації транзитом через Україну до країн Західної Європи. У процесі слідчих заходів задокументовано причетність громадянина Шрі-Ланки до організації та керування діяльністю членами міжнародного злочинного угрупування.

Припинено протиправну діяльність громадянки України, яка вербувала мешканок Чернігівщини для подальшої їх сексуальної експлуатації на території Туреччини.

Чернігівський прикордонний загін один з найстаріших в Україні. Наразі це військове формування запрошує охочих на контрактну службу:

— На відміну від Збройних сил України, Прикордонна служба гарантує проходження всього терміну контракту в найближчій частині. Хороший і соціальний пакет. Показово, що з двохсот строковиків  п’ятдесят уже підписали контракт, — зауважує Анатолій Харлаш.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації