back

Сергій Сергієнко: перехід від старого до нового адміністративного устрою не повинен заважати нормальній життєдіяльності регіону

25-01-2017 | 12:20

На терміновій нараді, скликаній заступником голови облдержадміністрації Сергієм Сергієнком, сьогодні йшлося про забезпечення сталої роботи бюджетних установ у об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). Як зазначив Сергій Сергієнко, у ході реформування адміністративного устрою області виникає чимало запитань, на які немає чітких однозначних відповідей.

Наприклад, яка установа і яким чином сплачуватиме за опалення школи, якщо тендер на постачання газу проводив райвідділ освіти, а кошти на опалення передбачені з нового року у бюджеті новоствореної громади? Навіть якщо в ОТГ вже створено свій відділ освіти, оголошений ним тендер триватиме не один місяць. Шкільні ж приміщення опалювати треба вже зараз. Крім того, через низку організаційних моментів у багатьох ОТГ поки не відкрито казначейські рахунки, тож рух бюджетних коштів обмежено.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що фахівці структурних підрозділів райдержадміністрацій активно переходять на роботу до новостворених органів місцевого самоврядування, тож часом працювати з документами просто стає нікому. Водночас подекуди голови ОТГ, не маючи достатнього досвіду чи знань, легковажно ставляться до фінансових питань, вважаючи їх суто внутрішніми.

Детально обговоривши ситуацію, що склалася, учасники наради визнали слушною думку Сергія Сергієнка пропонувати ОТГ залишити делеговані райдержадміністраціям повноваження хоча б до настання тепла. При цьому варто подбати не лише про фінансування, а й про подальше працевлаштування фахівців РДА, що забезпечуватимуть належний хід опалювального сезону.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації