back

Славетному подвигу Героїв Крут — 99 років

11-01-2017 | 16:05

Пам’ятний захід до 99-ї річниці подвигу Героїв Крут відбудеться 29 січня на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» (село Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області). Порядок проведення заходу детально обговорили сьогодні, 11 січня, на засіданні профільної робочої групи під керівництвом заступника голови — керівника апарату облдержадміністрації Наталії Романової.

Представники робочої групи повідомили про готовність до проведення заходу. Так, на території Меморіального комплексу відбудеться мітинг-реквієм. Також у рамках заходу заплановано покладання квітів до Меморіалу, поминальна литія у пам’ять про загиблих за рідну землю та показ тематичної літературно-мистецької композиції.

— Вшанування пам’яті полеглих героїв у бою під Крутами несе в собі загальноукраїнське значення. Акцент заходів — не тільки скорбота, а й подвиг та перемога, — зазначила Наталія Романова.

Під час дійства згадуватимуть і загиблих студентів, котрі мужньо боронили Україну, протидіючи військовій агресії в Луганській та Донецькій областях.

За словами учасників зібрання, другий рік поспіль одним з лейтмотивів урочистостей є вшанування пам’яті бійців АТО, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

 

Довідково. 29 січня 1918 року під Крутами українські захисники — уродженці різних куточків країни, на чолі з сотником Аверкієм Гончаренком провели героїчний оборонний бій проти російсько-більшовицької армії Михайла Муравйова.

Особливості битви під Крутами, які виділили її з-поміж інших військових конфліктів того часу та привернули увагу громадськості:

– величезна чисельна перевага більшовицького війська (500-700 воїнів під командуванням А. Гончаренка і від 4-х до 6-ти тисяч воїнів під командуванням М. Муравйова);

– участь у битві 116 студентів — бійців Студентської сотні, які не мали попереднього військового досвіду;

– великі втрати української сторони (від 80 до 100 вбитих), а також той факт, що все-таки вдалося затримати війська Муравйова (до 300 вбитих) на дві доби, що дало час для підписання Брестської угоди.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації