back

Доступні ліки — кожному українцю

04-01-2017 | 16:55

З початком 2017-го року в Україні стартував перший етап медичної реформи, який полягає в зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги. Одна з важливих її складових — впровадження у лютому цього року референтного ціноутворення, а у квітні — відшкодування вартості лікарських засобів (реімбурсації).

На ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми будуть встановлені граничні ціни на рівні не вищому, ніж у п’яти країнах-сусідах: Польщі, Латвії, Словаччині, Угорщині, Чехії.

Програма реімбурсації передбачає відшкодування коштів за ліки, які пацієнт купує тільки за рецептом лікаря, що значно зменшить випадки самолікування. Препарати лікарі первинної ланки призначатимуть за діючою речовиною, а не за комерційною назвою. А торговельну марку пацієнт вибиратиме в аптеці самостійно. 

Реалізація зазначених механізмів передбачає, насамперед, зниження смертності населення. Адже хвороби будуть діагностуватися на ранніх етапах захворюваності.

На сьогодні Національний перелік основних лікарських засобів включає 1200 препаратів. Його планують скоротити до 300 найменувань.

Міністерство охорони здоров’я України вже запустило процес громадського обговорення Постанови Кабінету Міністрів України про новий Національний перелік основних лікарських засобів. Протягом 30-ти днів прийматимуться коментарі та зауваження до документів. Про це повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун минулого тижня під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

До речі, про реформи медичної галузі вона детально розповідала і чернігівцям під час робочого візиту у листопаді 2016 року.

 

Читати також: Про реформи медицини з перших вуст: візит Уляни Супрун до Чернігова

 

МОЗ України також працює над розрахунком граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін. З проектом відповідного реєстру можна ознайомитись за посиланням.

 

Читати також: Ліки для українців стануть доступнішими з наступного року

                      З 1 січня 2017 року в Україні запрацює проект «Доступні ліки»

 

Довідково. Національний перелік основних лікарських засобів — це перелік якісних, ефективних, безпечних препаратів, необхідних для забезпечення надання медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності. Розгляд пропозицій щодо внесення змін до Національного переліку здійснює експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів, утворений МОЗ України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації