back

Люди мають відчути конкретні зміни та побачити результати – Президент новообраним головам та депутатам об’єднаних громад

26-12-2016 | 08:14

Президент Петро Порошенко привітав новообраних голів та депутатів об’єднаних територіальних громад і наголосив, що виборці обирали не тих, хто красиво виголошує гасла і добре виступає на мітингах, а тих, хто зі знанням справи здатен робити повсякденну рутинну роботу із покращення життя місцевих громад. Люди голосували за тих, хто, закатавши рукава, відремонтує дорогу, простелить тротуар, поставить нові вікна в школі, залатає дах в ФАПі, збудує дитячий садок тощо.

«Вітаю кожного з вас із заслуженою перемогою. Але, водночас, попереджаю про колосальну відповідальність. Для ваших громад не Президент, а саме ви є обличчям влади. І партії – також», - наголосив Президент під час відеозвернення до учасників Форуму новообраних голів та депутатів об’єднаних територіальних громад.

Глава держави також звернув увагу, що доволі несподіваною виявилася висока явка громадян на цих виборах. Президент додав, що у виборчих технологіях існує закономірність, характерна для всього демократичного світу: чим нижче рівень влади, що обирається, тим менш активно люди голосують. Однак на цих виборах явка громадян виявилася значно вищою, ніж на загальнонаціональних місцевих виборах минулого року, а деінде - взагалі вийшла на рівень президентських чи парламентських виборів.

«Вибори стали свого роду міні-плебісцитом на підтримку децентралізації. Така активність виборців в купі з вашою перемогою демонструє, що люди не просто повірили в децентралізацію, а рішуче її підтримали. Вони зрозуміли, що передача повноважень та фінансових ресурсів на місця відповідає їхнім життєвим інтересам, бо це все дало можливість розпочати вирішувати застарілі проблеми, грошей на які бракувало протягом десятиліть. А тепер вони є», - зазначив Президент. Глава держави підкреслив, що 1744 менші громади наразі об’єдналися в 367 більші фінансово спроможні громади і це відкрило нові можливості для понад трьох мільйонів громадян, які там живуть.

Петро Порошенко зазначив, що за рік завдяки змінам до податкового та бюджетного законодавства надходження лише власних доходів місцевих бюджетів об’єднаних громад зросли більше ніж утричі. В цілому загальний фонд місцевих бюджетів збільшився ушестеро в порівнянні із надходженнями до бюджетів місцевих рад, які увійшли до складу об’єднань. «Це показники по тих громадах, які цього року вже працювали за новою моделлю. Привабливий приклад для наслідування тим, хто в сімнадцятому розпочне працювати за новими правилами. І для тих, хто все ще розмірковує, об'єднуватися чи залишатися на узбіччі прогресу», - наголосив Президент, додавши, що загалом по країні загальний фонд всіх місцевих бюджетів, тобто власні доходи та субвенції, зріс лише за рік в півтора рази.

Глава держави запевнив: «Реформа із децентралізації є однією з ключових, і ми будемо продовжувати її, забезпечуючи громади дієвими повноваженнями та реальними коштами. Наступного року наявні об’єднані місцеві громади отримають можливість використати близько дев’яти мільярдів гривень на важливі проекти – лікарні, дороги, котельні, тощо. Це те, що дає можливість перетворювати політику на технологію досягнення конкретних результатів, зрозумілих кожному». На порядку денному – розширення повноважень органів місцевого самоврядування в управлінні земельними ресурсами, зазначив він.

В той же час, за словами Президента, окремі політичні сили не полишають зусиль дестабілізувати ситуацію всередині країни, використовуючи для цього всі методи: від махрового популізму до псевдомасових протестів. «Але український народ вже добре розрізняє тих, хто готовий нести відповідальність за країну та робити реальні справи від популістів всіх кольорів - що з вилами, що з косами», - зазначив Глава держави.

Президент наголосив, що в економці та соціальній сфері найгірший період позаду, але відкотитися назад дуже легко, якщо допустити дестабілізацію. За його словами, попри всі складнощі і необхідність витрачати величезні ресурси - 5% ВВП - на безпеку та оборону, вдалося підняти мінімальну заробітну платню вдвічі, суттєво з нового року підвищити зарплату вчителям та лікарям, забезпечити програму будівництва доріг.

«Головне - аби люди на місцях відчули зміни в країні, отримали надію на краще життя і справедливість. Вони чекають від нас конкретних справ і результатів. Впевнений, що разом зможемо їх забезпечити. Ми – тут, ви – там, а результат – спільний», - підкреслив Президент.

Глава держави також привітав присутніх з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим.

Прес-служба Президента України