back

Представники швейно-текстильних підприємств Чернігова обговорили перспективи подальшого розвитку

23-12-2016 | 14:44

Легка промисловість Чернігівщини є багатогалузевим комплексом, який включає в себе близько 30 підприємств (без малих підприємств та фізичних осіб). Вона має розгалужену торговельну мережу, де працює понад 4 тисячі працівників.

Значне місце у цій галузі займає ПрАТ «Камвольно-суконна компанія “Чексіл”». Вона виробляє вовняну пряжу, тканини камвольні, суконні, вовняні та напіввовняні. До речі, є одним із найбільших виробників вовняних тканин в Україні.

Учора, 22 грудня, на базі «КСК “Чексіл”» Українська асоціація підприємств легкої промисловості (Укрлегпром) провела робочу зустріч представників чернігівських підприємств, серед яких ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика “Берегиня”», «Чернігівська швейна фабрика “Элегант”» та ДП «ТК Стиль 2013» ПрАТ «ТК Стиль».

Зустріч розпочалася з екскурсії, під час якої гості оглянули технічну базу «КСК “Чексілу”», у тому числі нове обладнання.

Президент Асоціації Укрлегпрому Тетяна Ізовіт зауважила, що підприємство є конкурентоспроможним, має відповідні потужності для виготовлення товарів для військово-оборонної сфери. Тож необхідно лобіювати інтереси виробництва на рівні Кабінету Міністрів, щоб забезпечувати українських військових якісною формою вітчизняного виробництва.

Учасники зустрічі обговорили питання підписання нової Галузевої угоди між Укрлегпромом та місцевими виробниками, висловили пропозиції стосовно формування робочих груп Національного комітету з промислового розвитку. Особливу увагу приділили підвищенню мінімальної заробітної плати на підприємствах у 2017 році.

– Легка промисловість – одна з пріоритетних галузей, що мають експортний потенціал. А Чернігівщина здавна є швейним регіоном і має вигідне торгівельно-географічне положення. Тож наразі актуальним є подальший розвиток місцевих підприємств, освоєння ними нових ринків збуту, – зазначив заступник директора Департаменту економічного розвитку ОДА Сергій Меженний.


До відома.

Українська асоціація підприємств легкої промисловості створена у 2000 році та об’єднує на добровільних засадах близько 200 провідних підприємств даної галузі.

Підприємства-учасники Асоціації виробляють більше 60% загального обсягу виробництва товарів текстильної промисловості України.

Створення сприятливих умов для розвитку вітчизняного виробництва, зменшення податкового навантаження, популяризація вітчизняних товарів на внутрішньому ринку та підтримка у просуванні на зовнішні ринки збуту, адаптація вітчизняних підприємств до роботи в умовах законодавства СОТ та ЄС – основні завдання Укрлегпрому.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації